შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული ო.გ. გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ გუგუტიანთკარში დააკავეს. მას ბრალი ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარებასა და ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებაში ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა და 1990 წელს დაბადებულმა თ.ი.-მ, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ერთმანეთს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს, რა დროსაც ო.გ.-მ თან ნაქონი, გამოძიებისთვის ჯერჯერობით დაუდგენელი იარაღიდან ორჯერ ჰაერში გაისროლა, შემდეგ კი თ.ი.-ს ბასრი საგნით მუცლის არეში ჭრილობა მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი გადაყვანილია საავადმყოფოში.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მესამე და მეოთხე ნაწილებით და 117-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას და ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

The officers of Gori regional division of Shida Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained O.G. (DoB 1987) in the village of Gugutiantkari, Gori municipality for illegal purchase, keeping and carrying of firearms and causing severe health injury on purpose.
Investigation established that on the basis of conflict, detainee and T.I. (DoB 1990) physically assaulted each other. In the course of the physical confrintaton, O.G. made several shots in the air with currently unidentified firearm and inflicted injury to T.I. with a cold steel in belly area afterwards. The wounded person has been transferred to the hospital.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and causing severe health injury on purpose, article 236, III and IV parts and article 117, I part envisaged by the Criminal Code of Georgia.