შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და გენერალური პროკურატურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 10 პირი დააკავეს.
1988 წელს დაბადებულ რ.ა.-ს, 1973 წელს დაბადებულ ჰ.ფ.-ს, 1996 წელს დაბადებულ ე.ე.-ს, 1971 წელს დაბადებულ რ.ე.-ს, 1985 წელს დაბადებულ გ.თ.-ს და 1996 წელს დაბადებულ ი.ჯ.-ს ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა და გასაღება ედებათ ბრალად.
პოლიციამ, დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ფული და მობილური ტელეფონები ნივთმტკიცებად ამოიღო.
რაც შეეხება 2001 წელს დაბადებულ ი.ი.-სა და 1988 წელს დაბადებულ გ.ა.-ს, სამართალდამცველებმა ისინი წითელი ხიდის ავტომაგისტრალზე იმ დროს დააკავეს, როდესაც მათ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“ ავტომანქანით გადაჰქონდათ. პოლიციამ, დაკავებულების პირადი და ავტომანქანის ჩხრეკისას, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით - 6 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“ ნივთმტკიცებად ამოიღო.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით, მე-4 ნაწილით, ასევე, მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.
სამართალდამცველებმა თბილისი-რუსთავი-წითელი ხიდის საავტომობილო მაგისტრალზე სასამართლოს განჩინების საფუძველზე პირადი ჩხრეკა ჩაუტარეს 1967 წელს დაბადებულ ე.ფ.-ს, რომლის ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“ და ფული.
პოლიციამ ნარკოდანაშაულისთვის ლილოს ბაზრობის მიმდებარე ტერიტორიაზე კიდევ ერთი პირი დააკავა. ბრალდებულის სახით დაკავებულია 1960 წელს დაბადებული ზ.ბ., რომლის პირადი ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია „ჰეროინის“ შემცველი 1 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება.
გამოძიებას საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

Press briefing of Giorgi Liluashvili, Deputy Director of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs
The officers of the Main Division for the Fight against Illegal Drug Circulation under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs in coordination with the General Prosecutor’s Office, detained 10 people as a result of jointly held operative and investigative activities.
The detainees are as follows: R.A. (DoB1988) H.F. (DoB 1973), E.E. (DoB1996), R.E., (DoB 1971) G.T. (DoB 1985), and I.J., (DoB 1996), who are accused of illegal purchase, keeping and selling drugs.
In the course of investigation, it was established that the accused individuals sold drugs on the regular basis.
Following the judge’s warrant, the law enforcers carried out several control purchases of the "Heroin" drug from the detainees and covertly videotaped the process.
Police seized cash and cell phones as evidence during the personal search and search activities in detainees’ places of residence.
As for I.I., (DoB 2001) and G.A., (DoB 1988), the law enforcers took the mentioned persons under arrest on the Red Bridge highway, while transporting “Heroin” in especially large quantities by car. During the personal search and search activities held in the vehicle, the law enforcers seized especially large quantities of “Heroin” drug namely up to 6 kilograms as evidence.
Investigation on the facts of illegal purchase, keeping and selling drugs in especially large quantities committed by a group with a prior agreement is in progress under the article 260, Part III, Subparagraphs “A” and “B”, part IV, as well as Part VI, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.
On Tbilisi-Rustavi-Red Bridge highway, the law enforcers conducted a personal search of EF, (DoB 1967), on the basis of a court decision, as a result of which a large amount of heroin and cash were seized as evidence.
Police have also arrested another person in the vicinities of “Lilo” open-air Market. Z.B. (DoB1960) was arrested and as a result of the personal search carried out by the police, up to 1 kg. of drug substance containing “Heroin” has been detected.
The investigation is in progress under article 260, Part VO, Subparagraph "A" of the Criminal Code of Georgia.