შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული ნ.დ., ძალადობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 4 აპრილს, თბილისში, შოთა რუსთაველის გამზირზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1991 წელს დაბადებულ ი.ფ.-ს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა და ფიზიკურად იძალადა მასზე, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნ.დ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 126-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ცემას ან სხვაგვარ ძალადობას გულისხმობს.

The officers of Old Tbilisi Police Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained ND, (DoB 1997) in Tbilisi on the charges of violence as a result of operative-investigative activities.
The investigation established that on April 4 of the current year, the accused person verbally and physically assaulted I.F. (DoB 1991), on Shota Rustaveli Avenue, Tbilisi, after which he fled from the crime scene.
As a result of operative and investigative activities, the law enforcers arrested N.D. as an accused person.
The investigation is in progress under Article 126, Part 1 of the Criminal Code of Georgia, which stipulates battery or other form of violence.