შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1958 წელს დაბადებული თ.პ. ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, ბორჯომში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქალმა შვილს - 1979 წელს დაბადებულ ი.პ.-ს, თავიანთ საცხოვრებელ სახლში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე სასიკვდილო დაზიანება მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი ადგილზე გარდაიცვალა.
ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Detectives Division of Samtskhe- Javakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate operative-investigative activities detained T.P. in Borjomi for premeditated murder committed under aggravating circumstances against family member.
Investigation established that detained woman, on the basis of conflict, inflicted lethal body injury with a cold steel to I.P. (DoB 1979) in her own house. The wounded man died at the place of crime.
The weapon of crime-knife has been seized as evidence.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder committed under aggravating circumstances against family member, article 109, II part, sub-paragraph “F” of the Criminal Code of Georgia.