შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული ა.მ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 6 აგვისტოს, ბორჯომში, ინგოროყვას ქუჩაზე, ბრალდებულსა და 1984 წელს დაბადებულ, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევ ლ.ნ.-ს შორის მოხდა კონფლიქტი, რა დროსაც ლ.ნ.-მ ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენჯერმე გაისროლა, ხოლო ბრალდებულმა მას ცივი იარაღით ჭრილობები მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მისვლის შემდეგ გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ა.მ. მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე დააკავეს. ნივთმტკიცებად ამოღებულია „АК 74“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი.

The officers of Samtskhe-Javakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative activities detained A.M. (DoB:1986) on the fact of premeditated murder.
The investigation established that on August 6 of the current year, there was a conflict between the accused and previously convicted L.N. (DoB: 1984). During the conflict, L.N. fired several shots from an automatic firearm, while the accused wounded him with a cold steel. The wounded man died after arriving at the hospital.
Shortly after the incident, as a result of immediate activities, the Police arrested A.M. The automatic firearm "AK 74" was seized as an evidence.
The fact of premeditated murder is being investigated under the Article 108 of the Criminal Code of Georgia.