შინაგან საქმეთა სამინისტრო, საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, ქვეყანაში კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, „კოვიდ-19“-ის გავრცელების წინააღმდეგ მიმართული წესებისა და რეკომენდაციების აღსრულების მონიტორინგს განაგრძობს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ბათუმში, კოვიდინფიცირებული მოქალაქე - 1975 წელს დაბადებული ტ.ტ. იზოლაციისა და კარანტინის წესების დარღვევისთვის დააჯარიმეს.
ტ.ტ.-ს, 2021 წლის 4 იანვარს ჩატარებული ტესტირების შედეგად, „კოვიდ-19“-ით ინფიცირების ფაქტი დაუდგინდა, რის გამოც სპეციალისტების მიერ მის მიმართ თვითიზოლაციის რეკომენდაცია გაიცა. მიუხედავად ამისა, აღნიშნულმა მოქალაქემ თვითნებურად დატოვა იზოლაციის ადგილი.
სამართალდამცველებმა კოვიდინფიცირებული ტ.ტ. იმ დროს დააჯარიმეს, როდესაც იგი ბათუმში, ერთ-ერთ ქუჩაზე ავტომობილით გადაადგილდებოდა.
პოლიციამ კოვიდინფიცირებული მოქალაქე დააჯარიმა ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 42-ე პრიმა-10 მუხლით გათვალისწინებული ქმედების ჩადენისთვის, 2000 ლარით. დაჯარიმების შემდეგ, იგი ბათუმში, კოვიდსასტუმროში გადაიყვანეს.

The Ministry of Internal Affairs, in accordance with the decision of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, continues to monitor the implementation of rules and recommendations imposed against the spread of "Covid 19" across the country.
The officers of Adjara Main Division of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs, fined T.T. (DoB 1975) for breaching rules of Isolation and Quarantine
On January 4, 2021 T.T. was diagnosed with Covid-19 as a result of testing, due to which he was recommended with self-isolation by the medical staff. However, the mentioned citizen abandoned the place of isolation on this own will.
Covid-infected T.T. was fined by the law enforcers while taking a ride in one of the streets of Batumi by his car.
The citizen was fined with 2000-2000 GEL under the article 42-10 of the Code of Administrative Offences. After fining, the mentioned persons, they were taken to the hotel allocated for Covid-infected citizens.