შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ხაშურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1966 წელს დაბადებული რ.მ., სექსუალური ხასიათის სხვაგვარი ქმედების ბრალდებით, ხაშურში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა, წინასწარი შეცნობით, მეზობლად მცხოვრები არასრულწლოვნის მიმართ სექსუალური ხასიათის ქმედება განახორციელა.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 138-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, რაც წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის მიმართ განხორციელებულ სექსუალური ხასიათის სხვაგვარ ქმედებას გულისხმობს.

The officers of Khashuri police division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained R.M. (DoB 1966) in Khashuri for other act of sexual nature
The committed crime envisages from 11 to 15 years of imprisonment.
The investigation established that detainee, with prior knowledge, committed an act of sexual character against a juvenile residing near to his house.
Investigation is in progress under Article 138, Part 3, Sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia, which implies other act of sexual character.