შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული რ.ლ. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ძმა - 1993 წელს დაბადებული რ.ლ. სანადირო თოფიდან გასროლით მოკლა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე, გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 109- ე მუხლით მიმდინარეობს.

The employees of Ajara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative actions detained R.L. (DoB1988) for premeditated murder against a family member.
The investigation established that the accused person, in one of the villages of Khelvachauri municipality, on the basis of a mutual dispute, killed his brother - R.L. (DoB 1993) with a shot from a hunting rifle and hid from the scene.
Law enforcement officers arrested the R.L. shortly after the incident.
The police seized the weapon of crime - a hunting rifle - as evidence.
The investigation of the fact of premeditated murder of a family member is being conducted under Article 109 (11) of the Criminal Code of Georgia.