შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ პარლამენტის წინ მიმდინარე აქციის დროს ადმინისტრაციული წესით დაკავებული 6 მოქალაქიდან ერთი ძებნილი და ერთიც პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფია.
ქურდობისთვის ძებნილი, 1994 წელს დაბადებული ი.ა. და პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი, 1994 წელს დაბადებული გ.ა. პოლიციამ პარლამენტის შენობის წინ გაშლილ კარავში, აქციის მონაწილეებს შორის შელაპარაკების დროს დააკავა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მიმდინარე წლის 11 ივნისს თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის შენობასთან გამართულ აქციაზე, პოლიციელის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობის ფაქტზე, საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 173-ე მუხლით დააკავეს 6 პირი: 1987 წელს დაბადებული მ.ა., 1980 წელს დაბადებული ნ.კ., 1994 წელს დაბადებული გ.ა., 1994 წელს დაბადებული ი.ა., 1981 წელს დაბადებული მ. ლ. და 2001 წელს დაბადებული გ.ტ.
აღსანიშნავია, რომ ი.ა. თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მიერ მიმდინარე წლის 5 ივნისიდან ქურდობისთვის იძებნებოდა, გ.ა. კი 2016 წელს ქურდობის ბრალდებით არის ნასამართლევი და ამაჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ იმყოფება.

From six citizens detained on the administrative grounds by the Ministry of Internal Affairs during the demonstration held in front of the Parliament one is wanted and the other one is under the probationary sentence.
I.A. (DoB: 1994) wanted for robbery and G.A. (DoB: 1994) under probationary sentence were detained by police during the conflict between the demonstrators in the tent put up in front of the Parliament building.
On June 11 of the current year the officers of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs during the demonstration held in front of the Parliament building in Rustaveli avenue, Tbilisi, on the fact of disobedience to the lawful request of the police officer under the Article 173 of the Administrative Offences Code of Georgia detained 6 individuals, in particular: M.A. (DoB: 1987), N.K. (DoB: 1980), G.A. (DoB: 1994), I.A. (DoB: 1994), M.L. (DoB: 1981) and G.T. (DoB: 2001).
It should be noted that from June 5 of the current year I.A. has been wanted for robbery by Vake-Saburtalo Division of Tbilisi Police Department, while G.A. was convicted of robbery in 2016 and is under the probationary sentence currently.