შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ს ნატოს საპარლამენტო ასამბლეის თავდაცვისა და უსაფრთხოების კომიტეტის, სამომავლო უსაფრთხოებისა და თავდაცვის შესაძლებლობების ქვეკომიტეტის დელეგაცია ესტუმრა.
„112“-ის დირექტორი - გიორგი არსოშვილი, დელეგაციის წარმომადგენლებს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებების შესახებ ესაუბრა.
სტუმრები ადგილზე გაეცნენ „112“-ის მუშაობის სპეციფიკას, კერძოდ, გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით მოქმედი ვიდეომეთვალყურეობის სისტემისა და ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ეფექტიანი ბრძოლისათვის დანერგილი ელექტრონული მონიტორინგის პროცესებს.

The delegation of the Defense and Security Committee of the NATO Parliamentary Assembly, the Sub-committee on Future Security and Defense Capabilities visited the Public Safety Command center "112" of the Ministry of Internal Affairs.
The Director of "112" - Giorgi Arsoshvili, reviewed with the representatives of the delegation the main activities of the Public Safety Command center.
The guests got familiarized with the specifics of the work of "112", in particular, the operational management of emergency assistance, video surveillance system in place to ensure traffic safety and electronic monitoring processes for effective fight against domestic violence.