საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა გიორგი კვირიკაშვილმა ახალი სათხილამურო კურორტი - მიტარბი დღეს ოფიციალურად გახსნა. გახსნის საზეიმო ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი და მთავრობის სხვა წევრები დაესწრნენ.
მიტარბის ახალ სათხილამურო ტრასაზე, ისევე, როგორც საქართველოს ყველა ზამთრის კურორტზე, დამსვენებელთა უსაფრთხოებას შსს-ს ახალი დანაყოფი - მოთხილამურე პატრული დაიცავს.
სპეციალურად გადამზადებული, სამთო-სათხილამურო ფორმის ტანსაცმლითა და ეკიპირებით აღჭურვილი შსს-ს საპატრულო პოლიციის 80-მდე თანამშრომელი საქართველოს სამთო-სათხილამურო კურორტებზე ზამთრის სეზონის დასრულებამდე დარჩება.

Prime Minister Giorgi Kvirikashvili has officially opened new holiday resort Mitarbi. The solemn ceremony was attended by the Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili and other members of the government.
On the new ski track of Miratrbi as well as in all winter holiday resorts, security of the vacationers will be ensured by the MIA unit –Ski patrol.
Specially trained up to 80 patrol police officers with special uniform and equipment will fulfill their duties in winter holiday resorts till the end of the winter season.