დაბადების თარიღი: 29.06.1980
2021 - 2025 წლის აპრილამდე - ქალაქ თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე. დეტექტივების ხაზით.;
2020-2021 წლებში - ქალაქ თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების (ოპერატიული) მთავარი სამმართველოს უფროსი;
2019-2020 წლებში - ქალაქ თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების (ოპერატიული) სამმართველოს უფროსი;
2018-2019 წლებში - ქალაქ თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს უფროსი;
2018 წელი -  ქალაქ თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს უფროსის მოადგილე;
2015-2018 წლებში - ქალაქ თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს III განყოფილების უფროსი .დეტექტივი-გამომძიებელი.;
2015 წელი- ქალაქ თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს III განყოფილების უფროსი .დეტექტივი-გამომძიებელი.;
2013-2015 წლებში - ქალაქ თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს უფროსი;
2013 წელი - ქალაქ თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს უფროსი;
2012 - 2013 წლებში - ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის I მთავარი სამმართველოს (ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის) I სამმართველოს უფროსის მოადგილე;
2012 წელი - სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის II მთავარი სამმართველოს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვასთან ბრძოლის სამმართველოს უფროსის მოადგილე;
2010 – 2012 წლებში - სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის II მთავარი სამმართველოს  ქალაქ თბილისის სამმართველოს ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის I სამსახურის უფროსი-გამომძიებელი;
2010 წელი - სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის ქალაქ თბილისის სამმართველოს I სამსახურის უფროსი -გამომძიებელი;
2009 - 2010 წლებში  - სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის ქალაქ თბილისის სამმართველოს I სამსახურის უფროსის მოადგილე-გამომძიებელი;
2008 - 2009 წლებში - სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვასთან, ტრეფიკინგთან და უკანონო მიგრაციასთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს V სამსახურის უფროსის მოადგილე-გამომძიებელი;
2006 - 2008 წლებში - სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვასთან, ტრეფიკინგთან და უკანონო მიგრაციასთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს V სამსახურის განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა გამომძიებელი;
2006 წელი - სპეციალური ოპერატიული დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვასთან, ტრეფიკინგთან და უკანონო მიგრაციასთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს V სამსახურის უფროსი გამომძიებელი;
2006 წელი - ქალაქ თბილისის შს მთავარი სამმართველოს კრიმინალური პოლიციის სამმართველოს ნარკომანიისა და ნარკობიზნესის წინააღმდეგ ბრძოლის განყოფილების უფროსი გამომძიებელი;
2005-2006 წლებში - ქალაქ თბილისის შს მთავარი სისხლის სამართლის სამძებრო სამმართველოს ავტოტრანსპორტის გატაცების წინაარმდეგ ბრძოლის განყოფილების უფროსი გამომძიებელი;
2005 წელი -   შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგამოძიებო დეპარტამენტის მთაწმინდა-კრწანისის საგამოძიებო სამსახურის უფროსი გამომძიებელი;
2004 - 2005 წლებში  -  შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგამოძიებო დეპარტამენტის მთაწმინდა-კრწანისის საგამოძიებო სამსახურის გამომძიებელი;
2004 წელი  -  შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგამოძიებო დეპარტამენტის ქალაქ თბილისის საგამოძიებო სამმართველოს მთაწმინდა-კრწანისის საგამოძიებო სამსახურის გამომძიებელი;
2002 წელს დაამთავრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი სამართალმცოდნეობის სპეციალობით.

2020-2021 - Head of the Main Detectives (Operational) Division of Tbilisi Police Department;
2015-2018 – Senior Detective-Investigator of the III Unit under Detectives Division of Tbilisi Police Department.
2015 - Senior Detective-Investigator of the III Unit under Detectives Division of Tbilisi Police Main Division.
2013-2015 - Head of Old Tbilisi Police Division of Tbilisi Police Main Division;
2013 - Head of the Detectives Division of Tbilisi Police Main Division;
2012 - 2013 - Deputy Head of the I division of the I Main Department under the Central Criminal Police Department (Combating Illicit Drug Trafficking);
2012 - Deputy Head of the I Division of the II Main Department of the Special Operative Department for Combating Illicit Drug Trafficking;
2010 - 2012 – Senior Investigator of I Service for Combating Illicit Trafficking of Narcotics of the II Main Division of the Special Operative Department, Tbilisi City Division;
2010 – Senior Investigator of the I Service under Special Operational Department’s Tbilisi Division;
2009 - 2010 – Deputy-Investigator of the Head of the I Service under Special Operational Department’s Tbilisi Division;
2008 - 2009 – Deputy-Investigator of the V Service of Division for Combating Illicit Drug Trafficking under Main Division for Combating Illicit Drug Circulation, Trafficking and Illegal Migration of Special Operative Department;
2006 - 2008 - Investigator of Particularly Important Cases the V Service of Division for Combating Illicit Drug Trafficking under Main Division for Combating Illicit Drug Circulation, Trafficking and Illegal Migration of Special Operative Department;
2006 - Senior Investigator of the V Service of the Anti-Illegal Drug Trafficking Division of the Main Department for Combating Illicit Drug Trafficking, Trafficking and Illegal Migration of the Special Operative Department;2006 - Senior Investigator of the Unit for the fight against drug business and addiction under Criminal Police Division of Tbilisi Police Main Division;
2005-2006 - Senior Investigator of the Division for Combating motor vehicle stealing under the Main Criminal Investigation Division of Tbilisi of the Ministry of Internal Affairs;
2005 - Senior Investigator of Mtatsminda-Krtsanisi Investigation Service under the Investigation Department of the Ministry of Internal Affairs;
2004 - 2005 - Investigator of Mtatsminda-Krtsanisi Investigation Service of Investigation Department under the Ministry of Internal Affairs;
2004 - Investigator of Mtatsminda-Krtsanisi Investigation Service of Tbilisi Investigation Division under the Investigation Department of the Ministry of Internal Affairs;
Education and Qualifications:
2002, he graduated from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, the Faculty of Law, with a degree in Jurisprudence.