უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭო
ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭო შექმნილია ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში მიღწეული შედეგების შენარჩუნების, გაუმჯობესებისა და არსებული მექანიზმების დახვეწის მიზნით. საბჭოს კომპეტენციას განეკუთვნება: ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ეროვნული სტრატეგიის განახლება და მისი განხორციელების სამოქმედო გეგმის შემუშავება და მის განხორციელებაზე მონიტორინგი, უწყებათშორისი საქმიანობის კოორდინაცია და შესაბამისი წინადადებებისა და დასკვნების შემუშავება.
საბჭოს შემადგენლობა განსაზღვრულია საქართველოს მთავრობის დადგენილებით. ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს შემადგენლობაში შედიან სხვადასხვა სამთავრობო უწყებების წარმომადგენლები. საბჭოს თავმჯდომარეობს საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე.
სამდივნო
რეფორმებისა და განვითარების სააგენტო (დეპარტამენტი) წარმოადგენს ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს სამდივნოს. იგი კოორდინაციას უწევს საბჭოს ფარგლებში განხორციელებულ ღონისძიებებს. სააგენტო უზრუნველყოფს საბჭოს შეხვედრების ორგანიზებას, სამუშაო მასალებისა და დოკუმენტაციის მომზადებას.
სამუშაო ჯგუფები
ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს ფარგლებში შექმნილია ოთხი თემატური სამუშაო ჯგუფი, რომელთა შემადგელობაშიც შედიან საბჭოს წევრ უწყებათა წარმომადგენლები. სამუშაო ჯგუფები ჩამოყალიბებულია შემდეგი თემების მიხედვით: „ქურდული სამყაროსა“ და სხვა ორგანიზებული დანაშაულებრივი ჯგუფების წინააღმდეგ ბრძოლის, გატაცებული ავტომობილების გამოვლენის, კიბერდანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლისა და საერთაშორისო თანამშრომლობის სამუშაო ჯგუფები.
სამუშაო ჯგუფის საქმიანობას კოორდინციას უწევს რეფორმებისა და განვითარების სააგენტო. სამუშაო ჯგუფები საბჭოსთვის წარსადგენად ამზადებენ ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის მიმართულებით შესაბამის დოკუმენტებს, ანგარიშებს, წინადადებებს.

Interagency Coordinating Council
Interagency Coordinating Council for Combating Organized Crime is formed in order to maintain and improve the results already achieved in the fight against organized crime, to enhance the existing mechanisms thereof. Measures falling within the competences of the Council are: updating National Strategy for Combating Organized Crime, elaborating and monitoring the implementation of a respective Action Plan of the National Strategy, coordinating interagency activities and elaborating respective proposals.
Composition of the Council is determined by the resolution of the Government of Georgia. The Council consists of the representatives from various governmental agencies. The Council is chaired by the Deputy Minister of Internal Affairs.
Secretariat
The Reforms and Development Agency (Department) carries out the functions of the Secretariat of the Interagency Coordinating Council for Combating Organized Crime. It coordinates the activities performed within the framework of the Council. The Agency is responsible for organizing Council sessions, preparation of working materials and documents.
Working Groups
The four thematic working groups, consisting of the representatives of the Council member agencies, are established within the Interagency Coordinating Council for Combating Organized Crime. Working groups are formed in accordance to the following topics: combating “community of thieves in law” and other organized criminal groups, detection of stolen vehicles, combating cybercrime and the group on international cooperation.
The Reforms and Development Agency will coordinate activities of the working groups. The working groups will prepare relevant documents, reports, proposals regarding combating organized crime, with the aim of their submission to the Council.