ონის მუნიციპალიტეტში მეცხრე დღეა უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს ძებნა-შველის ღონისძიება. დღეს მაშველებმა კიდევ ერთი ცხედარი იპოვეს, ამ დროისთვის ნაპოვნია 22 ცხედარი - საძიებო სამუშაოები 11 პირთან დაკავშირებით გრძელდება - ამის შესახებ მედიასთან კომენტარი გააკეთა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსმა თემურ მღებრიშვილმა.
როგორც თემურ მღებრიშვილმა აღნიშნა, სამაშველო სამუშაოებში ჩართულია სამძებრო ნავები.
"დღეს მაშველების მიერ ნაპოვნია კიდევ ერთი ცხედარი რიონის კალაპოტში და ამ დროისთვის მიმდინარეობს ცხედრის ამოსვენების ღონისძიება. გარდა ამისა, ნაპოვნია ადამიანის სხეულის ქვედა კიდური და მიმდინარეობს აქტიური საძიებო სამუშაოები. ჩვენ ამ დროისთვის 30 კილომეტრ პერიმეტრზე გავდივართ მონიტორინგს, თუმცა დღის ბოლომდე ან ხვალ დილიდან 54 კილომეტრიან პერიმეტრზე გავალთ, ეს არის ამბროლაურის ტერიტორია უკვე და ვეცდებით, რომ მაქსიმალურად ეფექტურად მოხდეს მონიტორინგი მდინარის ეპიცენტრში. ძალიან ჩქარი დინებაა , არის ადგილები, კონკრეტული ლოკაციები სადაც ფიზიკურად შეუძლებელია ფეხით გადაადგილება მდინარის კალაპოტში და აქედან გამომდინარე დადგა დღის წესრიგში ნავების ჩართულობა, ნავების საშუალებით მივდივართ იმ ე.წ. კუნძულებზე და მდინარის მარცხენა სანაპიროზე, სადაც ფაქტობრივად მდინარე კლდის ძირში მოძრაობს და ფეხით იქ მიუდგომელი ადგილია. მდინარე მეტ-ნაკლებად უკვე დაწეულია, შესაბამისად გამოჩნდა რიონის კალაპოტში პატარა კუნძულები სადაც არის მოგროვილი დიდი რაოდენობით ინერტული მასალა, მორები და ამ ყველაფრის გადამოწმების შედეგად მივიღეთ ეს შედეგი, კიდევ ერთხელ მინდა ხაზი გავუსვა, რომ ეს მონიტორინგი არ არის ერთჯერადი ეს იქნება იქამდე ვიდრე ვაწარმოებთ საძიებო სამუშაოებს",- განაცხადა თემურ მღებრიშვილმა.

The search and rescue operation has been in progress in a round the clock for the ninth day in Oni municipality. Rescuers found another body today, so far 22 bodies have been found - the search for 11 persons continues - Temur Mghebrishvili, head of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs, noted while commenting to the media.
As Temur Mgebrishvili mentioned, search boats are involved in the rescue work.
"Today, rescuers found another body in the bed of Rioni river, and at the moment the body is being exhumed. In addition, the lower limb of the human body was found and active search operations are underway. We are currently monitoring 30-kilometer perimeter, however by the end of the day or tomorrow morning, 54-kilometer perimeter will be monitored. We will cover the whole perimeter, the area of Ambrolauri and we will try to monitor the epicenter of the river as efficiently as possible. The river current is very fast and there are places, specific locations, where it is physically impossible to move on foot in the riverbed. Therefore the involvement of boats is on the agenda, we use boats to have to access to so-called island. On the islands and on the left bank of the river, where the river actually flows under the rocks - there are places inaccessible by foot. The water level in the river has already lowered more or less, therefore small islands appeared in the bed where a large amount of inert material, logs have assembled. As a result of inspecting the mentioned area, we reached this result, I would like to emphasize once again that this monitoring is not a one-time event, it will be performed until we carry out search works" - noted Temur Mghebrishvili.