შსს-ს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ლენტეხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურის სამსახურის მიერ განხორციელებული პროგრამის „პროფესიული ორიენტაცია და კარიერის დაგეგმვა“ ფარგლებში, ლენტეხის 1-ლი საჯარო სკოლის მოსწავლეებს სამმართველოს შენობაში უმასპინძლეს და პოლიციის მუშაობის სპეციფიკა გააცნეს. ლენტეხის რაიონული სამმართველოს უბნის ინსპექტორ-გამომძიებლებმა მოსწავლეებს სამინისტროში განხორციელებული და დაგეგმილი პროექტების შესახებ მიაწოდეს ინფორმაცია და მათ მიერ დასმულ ყველა შეკითხვას ამომწურავი პასუხი გასცეს.
შსს-ს თანამშრომლებთან მოსწავლეების შეხვედრა იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს მხარდაჭერით გაიმართა. განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს საგანმანათლებლო დაწესებულების მანდატურის სამსახურის პროგრამის - „პროფესიული ორიენტაცია და კარიერის დაგეგმვა“ - მიზანია მე-9-12 კლასების მოსწავლეებს პროფესიის შერჩევაში დაეხმაროს.

Within the frames of “Professional Orientation and Carrier Planning” project of the Ministry of Education and Science, officers of Lentekhi police division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Regional Main Division held meeting with pupils of Lentekhi public school N1 and familiarized children with work specifics. Officers of the division familiarized pupils with implemented and schedules projects of the Ministry and provided comprehensive answers to their questions.
The meeting was held with the support of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Regional Main Division. Aim of the above mentioned project is to assist pupils from 9-12 grades to choose their future professions.