შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ლაგოდეხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და სამძებრო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული რ. ა. და 1989 წელს დაბადებული გ. მ. აფეთქების და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 19 სექტემბერს და 4 ოქტომბერს, წარსულში არსებული ფინანსური დავის ნიადაგზე, ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ კაბალში მცხოვრები თანასოფლელების - მ.ნ.-ის და ი.მ.-ის საცხოვრებელი სახლების ეზოებში ხელყუმბარები ააფეთქეს, რის შედეგადაც დაზიანდა აღნიშნული მოქალაქეების კუთვნილი ავტომანქანები.
პოლიციამ ორივე ბრალდებული, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ლაგოდეხში დააკავა.
საქმეზე გრძელდება შესაბამისი საპროცესო და საგამოძიებო მოქმედებები მომხდარ დანაშაულებში შესაძლო მონაწილე პირების დადგენისა და დაკავების მიზნით.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით და 229-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას და აფეთქებას გულისხმობს.

The officers of Lagodekhi Police Division of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested R.A (DoB 1984) and G.M. (DoB 1989) as a result of investigative and search activities for illegal purchase, storage and carrying of explosives and ammunition.
The investigation established that defendants exploded hand grenades in vicinities of houses located in the village of Kabali, Lagodekhi Municipality, on September 19 and October 4 of the current year, on the grounds financial dispute which took place before, as a result of which vehicles owned by citizens- M.N. and I.M. were damaged.
Police arrested both defendants in Lagodekhi as a result of operative-investigative activities.
Relevant procedural and investigative activities are underway to identify and arrest possible participants of the mentioned incidents.
Investigation is in progress under III and IV parts of Article 236 and part I of Article 229 of the Criminal Code of Georgia, which implies illegal purchase-storage-carrying of ammunition and explosion.