შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო სამმართველოს და ლაგოდეხის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირების ბრალდებით 1995 წელს დაბადებული მ.ი. და წარსულში ნასამართლევი პირები: 1989 წელს დაბადებული მ.ზ. და 1978 წელს დაბადებული ფ.ნ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების საცხოვრებელი სახლებიდან და სპეციალურად მოწყობილი სათბურებიდან განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება მცენარე "კანაფი" ამოიღეს.

As a result of joint operational measures and investigative actions, officers of Investigation Department of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs and Lagodekhi Police Department arrested M.I., born in 1995, and previously convicted persons: M.Z., born in 1989, and F.N., born in 1978, on charges of illegal cultivation of a plant containing narcotic substances in a particularly large amount.
The committed crime envisions up to 12 years of imprisonment.
Law enforcement officers seized a particularly large amount of narcotic plant "cannabis" from the residential buildings and specially arranged greenhouses owned by the persons arrested on charges of drug crimes.