შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული ი.ყ განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 5 მაისს, ყვარლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფელში, ურთიერთშელაპარაკებისას, თავისი ნაცნობი - 1982 წელს დაბადებული მ.პ. ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი გადაყვანილია კლინიკაში, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ი.ყ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ყვარლის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
პოლიციამ ნივთმტკიცებად ამოიღო ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე საქართველოს სსკ-ის 19-108-ე მუხლით, ასევე, 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

The officers of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-investigative activities detained I.K. (DoB 1982) on the charges of attempted premeditated murder and illegal purchase-keeping and carrying of a firearm.
The investigation established that on May 5 of the current year, in the village of Akhalsopeli, Kvareli Municipality, the accused person wounded his acquaintance - MP (DoB 1982) with an automatic firearm on the basis of conflict and fled the crime scene. The injured citizen was transferred to the hospital where he is undergoing appropriate medical treatment.
The law enforcers, as a result of operative-investigative activities carried out on the hot trail, arrested I.K. few hours after the incident in Kvareli municipality.
Police seized automatic firearms as evidence.
Investigation is in progress on the fact of the attempted premeditated murder and illegal purchase-keeping and carrying of firearms under Article 19-108 of the Criminal Code of Georgia, as well as Article 236, Parts III and IV.