შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო-ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში გარყვნილი ქმედების ბრალდებით არასრულწლოვანი დააკავეს, ხოლო მასზე ძალადობის და ჯანმრთელობის დაზიანების ბრალდებით დაკავებულია 1 პირი - 1989 წელს დაბადებული ბ.ქ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, ბრალდებულმა არასრულწლოვანმა სხვა არასრულწლოვნების მიმართ გარყვნილი ქმედება ჩაიდინა, რის შემდეგაც მას ბ.ქ.-მ ფიზიკური შეურაცხყოფის შემდეგ ყურის არეში დაზიანებები მიაყენა.
პოლიციამ დანაშაულის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები, მიმდინარეობს მოწმეთა გამოკითხვები.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მომხდარ ფაქტზე გამოძიებას სისხლის სამართლის კოდექსის 137-ე, 126-ე და 117-ე მუხლებით აწარმოებს.

The officers of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs as a result of investigative-operative activities detained a minor in Sagarejo municipality for lewd act and another person (B.K. DoB 1989) for violence and damage to health.
Investigation established that in one of the villages of Sagarejo municipality minor committed a lewd act. After the mentioned, minor was subjected to violence by another detainee and sustained injuries in ear area.
The weapon of crime – knife was seized by Police.
Relevant forensic activities have already been scheduled, interrogation of the case witnesses is in progress.