შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და გენერალური პროკურატურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ფონიჭალის დასახლებაში 9 ნარკორეალიზატორი დააკავეს.
მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დაკავებულები არიან: 2002 წელს დაბადებული ვ.პ., 1994 წელს დაბადებული ა.მ., 2001 წელს დაბადებული ა.ი., 1998 წელს დაბადებული ლ.ა., 1973 წელს დაბადებული ა.მ., 2002 წელს დაბადებული ე.მ., 1982 წელს დაბადებული ე.ფ., 1989 წელს დაბადებული დ.მ. და 1993 წელს დაბადებული რ.ა.
გამოძიებით დგინდება, რომ ბრალდებულები სისტემატურად ყიდდნენ ნარკოტიკულ საშუალებებს.
პოლიციამ, დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, 94 შეკვრა „ჰეროინი“, ასევე, ნარკოტიკული საშუალება "მეტადონი", 16 000 ლარამდე თანხა და მათი კუთვნილი მობილური ტელეფონები ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, მე-4 ნაწილით, მე-5 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით და მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, ასევე 273-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღებას და ნარკოტიკული საშუალების ექიმის დანიშნულების გარეშე მოხმარებას გულისხმობს.

The officers of the Division for the Fight against Illegal Circulation of Drug under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, along with the General Prosecutor’s Office, detained 9 individuals in Ponitchala for selling drugs as a result of the jointly held operative-search and investigative activities.
Based on the decision of the judge, the following individuals have been detained: V.P. (DoB 2002) A.M. (DoB 1994) A.I. (DoB 2001) L.A. (DoB 1998), A.M. (DoB 1973), E.M. (DoB 2002) E.P. (DoB 1982) D.M. (DoB 1989) and R.A. (DoB 1993).
Upon the respective decision of the court, law enforcers several times covertly purchased “Heroin” from and videotaped the process.
During the personal and search activities held in detainees’ places of residence, law enforcers seized 94 packages of “Heroin” and “Methadone”, approximately 16 000 GEL in cash and their mobile phones owned by the perpetrators.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of drugs in especially large quantities, committed in group and consumption of medication drugs without prescription, crime envisaged under the article 260, I and III parts, sub-paragraph “A” part IV and V, sub-paragraph “A” and “B”, VI part of the same article, sub-paragraph “A”, article 273 of the Criminal Code of Georgia.