შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის, ასევე, ჭიათურისა და საჩხერის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ბრალდებით 4 პირი - 1991 წელს დაბადებული გ.ნ., 1990 წელს დაბადებული მ.ს., 1985 წელს დაბადებული ა.ჭ. და 1989 წელს დაბადებული თ.გ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები ჭიათურის მუნიციპალიტეტში, შუქრუთის მაღაროს დირექტორს, 1982 წელს დაბადებულ თ.კ.-ს ფიზიკურად დაუპირისპირდნენ და სხეულის სხვადასხვა არეში დაზიანება მიაყენეს. სასწრაფო სამედიცინო დახმარების თანამშრომლებმა თ.კ. სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს, სადაც მას შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწია.
სამართალდამცველებმა ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად ბრალდებულები დანაშაულის ჩადენიდან, რამდენიმე საათში დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 118-ე მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of Imereti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as well as Chiatura and Sachkhere police Divisions, arrested 4 persons on charges of causing less serious injury to health on purpose - G.N., born in 1991, M.S., born in 1990, A.Ch., born in 1985, and T.G., born in 1989.
The investigation established that the defendants physically confronted the director of Shukruti mine in Chiatura municipality - T.K., born in 1982, and inflicted injuries on various parts of the body. Emergency medical personnel took T.K. to a medical facility, where he was provided with appropriate medical assistance.
As a result of immediate investigative measures, law enforcement officers arrested the accused persons within a few hours after the crime.
The investigation is underway under Article 118, Part 2 of the Criminal Code, which refers to causing less serious harm to health.