საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა ესპანეთის სამეფოს შინგან საქმეთა მინისტრს, ხუან იგნასიო ზოიდო ალვარეზს სამძიმრის წერილი გაუგზავნა.
„შეძრული ვარ უკანასკნელი მოვლენებით და უდიდეს მწუხარებას გამოვხატავ იმ უდანაშაულო ადამიანების მსხვერპლის გამო, რაც ესპანეთის სამეფოში, ბარსელონაში, მშვიდობიანი მოქალაქეების წინააღმდეგ განხორციელებულ ტერორისტულ აქტს მოჰყვა. გთხოვთ, ჩემი სამძიმარი გადასცეთ დაღუპულთა ოჯახებს, დაშავებულებს კი სწრაფად გამოჯანმრთელებას ვუსურვებ. ჩვენი ფიქრები დღეს დაღუპულებთან, მათ ოჯახებსა და ახლობლებთან, ესპანელ ხალხთან არის.
ტერორიზმი არის უდიდესი გამოწვევა, რომელსაც ყოველდღიურად უდანაშაულო ადამიანების სიცოცხლე ეწირება. ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლა პრინციპულად მნიშვნელოვანი პრიორიტეტია ჩვენი თავისუფალი და ღია საზოგადოებისათვის.
განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია, რომ დღეს მთელი ცივილიზებული მსოფლიო გაერთიანებულია იმისთვის, რომ ერთხელ და სამუდამოდ ბოლო მოეღოს ისეთ ბოროტებას, როგორიც არის ტერორიზმი. ბარსელონას ტრაგედია არის მორიგი სიგნალი, როდესაც ჩვენ მტკიცე ზომების მიღება გვმართებს ამ სისასტიკის შესაჩერებლად.
ჩვენ თანადგომას ვუცხადებთ ესპანეთის სამეფოს მთავრობას ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლაში.
ამავდროულად, მტკიცედ გვწამს, რომ ვერაფერი აღუდგება წინ ესპანელი ხალხის სწრაფვას თავისუფლების, უსაფრთხოებისა და განვითარებისაკენ“, - ნათქვამია სამძიმრის წერილში.

Minister of Internal Affairs of Georgia, Giorgi Mgebrishvili sent a letter of condolence to the Minister of Interior of the Kingdom of Spain, Juan Ignacio Alvarez.
“Moved by the news, please, accept my great sadness over the death of innocent people following the terrorist attack in Barcelona, the Kingdom of Spain. At this time of grief and sorrow, people of Spain can rest assured that Georgia stands shoulder to shoulder with them. I would kindly request you to convey our deepest condolences to the families of those deceased in such tragic circumstances as well as swift recovery of those who were injured. Our thoughts are with the victims, their families and relatives as well as with the Spanish people.
Terrorism is a huge challenge that takes innocent human lives every day and undermines the wellbeing and safety of each person. The fight against terrorism is the principal priority for free and open societies like ours.
It is significantly important that the international community today stands together to put an end to such evil as terrorism. The Barcelona tragedy is yet anoather signal, that we all must take firm action to stop brutality. As the incident serves as a stark reminder of the fragility of life it is extremely important to stand persistent in our pursuit of a better and more compassionate world.
We stand with the Government of the Kingdom of Spain in the fight against terror with all existing instruments available to us.
At the same time, we strongly believe that nothing can impede aspiration of the Spanish people toward freedom, safety and sustainable development”.