შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი, შს სამინისტროს დელეგაციასთან ერთად, სამუშაო ვიზიტით გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში გაემგზავრა.
შს მინისტრი გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის სამი ფედერალური მიწის: საქსოონის, ჰესენის და ბადენ-ვიურტენბერგის შინაგან საქმეთა მინისტრებს შეხვდება. შეხვედრებზე საქართველოსა და გერმანიის სამართალდამცავ უწყებებს შორის საპოლიციო თანამშრომლობის განვითარებასა და სხვა მნიშვნელოვან საკითხებზე ისაუბრებენ. ვიზიტის ფარგლებში, გერმანიის სამივე ფედერალური მიწის შინაგან საქმეთა სამინისტროებთან ხელი მოეწერება ურთიერთგაგების მემორანდუმს.
ეს გიორგი მღებრიშვილის მეორე სამუშაო ვიზიტია გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში. პირველი სამუშაო ვიზიტის დროს, რომელიც 2016 წლის მარტსა და აპრილში განხორციელდა, საქართველოს შს მინისტრი გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრ ტომას დე მეზიერს და გერმანიის დეფერალური მიწების: ბავარიის, რაინლანდ-პფალცის, ქვემო საქსონიისა და ჩრდილოეთ რაინ-ვესტფალიის შინაგან საქმეთა მინისტრებს შეხვდა.

Mr. Giorgi Mghebrishvili, the Minister of Internal Affairs along with the delegation of the Ministry of Internal Affairs is paying a working visit to the Federal Republic of Germany.
The Minister of Internal Affairs will meet the Interior Ministers of three Federal Lands of the Federal Republic of Germany such as Saxony, Hessen and Baden-Wurttemberg. At the meetings the issues of police cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and Germany as well as other important issues will be discussed. Within the frames of the visit the MOUs between Georgia and the Interior Ministries of the Federal Lands will be signed.
This is the second working visit of Mr. Giorgi Mghebrishvili to the Federal Republic of Germany. During his first working visit in March –April 2016 the Minister of Internal Affairs of Georgia met Mr. Thomas de Maiziere, the German Federal Minister of Interior, and the Interior Ministers of the Federal Lands of Bavaria, Rheinland-Pfalz, Lower Saxony and Rhine-Westphalia.