შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ელჩს საქართველოში ძი იენჩის შეხვდა.
შეხვედრაზე შს მინისტრმა სტუმარს ბოლო წლებში შს სამინისტროში მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმები გააცნო. გიორგი მღებრიშვილმა ყურადღება სამინისტროს რამდენიმე პრიორიტეტულ მიმართულებაზე გაამახვილა, როგორიცაა ანალიზზე დაფუძნებული საპოლიციო საქმიანობა, საზოგადოებაზე ორიენტირებული პოლიცია, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების გაძლიერება, საგანგებო სიტუაციების მართვა და საზღვრის მართვის გაძლიერება.
შს მინისტრმა ჩინეთის ელჩთან საუბრისას აღნიშნა, რომ სამინისტროს ერთ-ერთ პრიორიტეტს წარმოადგენს დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის თანამედროვე ტექნოლოგიების დანერგვა და გამოყენება. „ამ მიზნით შინაგან საქმეთა სამინისტრო ქმნის ვიდეოანალიტიკით აღჭურვილ მაღალტექნოლოგიურ ცენტრს, რომლის პრეზენტაციაც უახლოეს დღეებში გაიმართება“,- განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა სამართალდაცვით სფეროში სამომავლო თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავების სურვილი გამოთქვეს.

Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili he;d meeting with Ambassador of People’s Republic of China Dzi Iench.
At the meetings Minister acquainted ambassador with planned and ongoing reforms of the Ministry. Giorgi Mgebrishvili outlined several priority directions of the agency: analysis-based police activity, public-oriented police and enhancement of traffic safety, emergency situations management and strengthening of the border management.
During conversation with Chinese ambassador, Minister outlined that introduction of contemporary technologies in the fight with crime is one of the main priorities of the Ministry of Internal Affairs. “In this direction Ministry of Internal Affairs plans to establish high-tech center equipped with video analytics, presentation of which will be held in the several days”-stated Minister Giorgi Mgebrishvili.