შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თბილისის ბაზას ეწვია. ვახტანგ გომელაურმა მოადგილეებთან - იოსებ ჭელიძესა და გიორგი ბუთხუზთან ერთად დაათვალიერა ბაზის ტერიტორიაზე არსებული ინფრასტრუქტურა და ახალი სპორტული დარბაზი. შინაგან საქმეთა მინისტრი, ასევე, დეტალურად გაეცნო განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლების სამუშაო პირობებს.
ახალი, თანამედროვე სპორტული დარბაზი ევროპულ სტანდარტებს აკმაყოფილებს. იგი აღჭურვილია უახლესი სპორტული ინვენტარით, სავარჯიშო ტრენაჟორებითა და საშხაპეებით.
შინაგან საქმეთა მინისტრი განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის კვებითი უზრუნველყოფითაც დაინტერესდა, ბაზაზე მომსახურე თანამშრომლების კვების რაციონს გაეცნო და ყაზარმის სასადილო დაათვალიერა.
ვახტანგ გომელაურმა განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის ხელმძღვანელ პირებს სამუშაო პროცესთან დაკავშირებით შესაბამისი დავალებები მისცა.

Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri visited Tbilisi base of the Special Tasks Department. Vakhtang Gomelauri together with the Deputy Ministers - Ioseb Chelidze and Giorgi Butkhuzi viewed the infrastructure and a new gym on the territory of the base. The Minister of Internal Affairs also got familiarized in details with the work conditions of the staff of the Special Tasks Department.
The new, modern gym is in full line with European standards with the latest sports equipment, exercise machines and showers.
The Minister of Internal Affairs was also interested in the food supply of the Special Tasks Department, got acquainted with the food ration of the staff serving at the base and inspected the barracks canteen.
Vakhtang Gomelauri gave relevant instructions to the leadership of the Special Tasks Department regarding the work process.