შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა, საგარეო საქმეთა სამინისტროს და ასევე, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის სამინისტროს წარმომადგენლებმა ევროკავშირის წევრი ქვეყნების აღმოსავლეთ პარტნიორობის საკითხებში სპეციალურ წარმომადგენლებს: ვაიდოტას ვერბას (ლიტვა), მარტინ ჰაგსტრომს (შვედეთი), სერგ სმესოვს (საფრანგეთი) და რუსო რაზვანს (რუმინეთი) ქარელის რაიონის სოფელ დვანში, საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია გააცნეს.
ვიზიტის ფარგლებში, დიპლომატებს საშუალება მიეცათ რუსეთის საოკუპაციო ძალების მიერ უკანონოდ დამონტაჟებული მავთულხლართები, ღობეები ადგილზე ენახათ და ხელოვნური ბარიერების შედეგად შექმნილი პრობლემების შესახებ დვანის მოსახლეობისგან პირადად მოესმინათ.
შსს-ს წარმომადგენლებმა დიპლომატებს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შექმნილ ვითარებებზე სრული ინფორმაცია მიაწოდეს.

Head of MIA Informational-analytical Department familiarized representatives of the Ministry of Foreign Affairs and Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality as well as EU special representatives in Eastern Partnership matters: Vaidota Verbe (Lithuania), Martin Hagstrom (Sweden), Serj Smesov (France) and Ruso Razvan (Romania) on the current situation near the occupation line particularly in Dvani village.
Within the frames of the visit diplomats had an opportunity to be familiarized with problems, caused by illegal installation of barbed wires and fences by the Russian occupational forces, straight from the local population of Dvani village.
MIA representatives provided diplomats with comprehensive information on the situation in occupied regions.