შს სამინისტრომ, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების სოციალური კამპანიის - „შენი გულისთვის, შენი უსაფრთხოებისთვის“ ფარგლებში, ქალაქ ახმეტაში, ბიძინა ჩოლოყაშვილის ხსენების დღესთან დაკავშირებით გამართულ სახალხო დღესასწაულზე წარმოადგინა იმიტირებული უსაფრთხო ქალაქი, სახელწოდებით - „ეს ჩვენი ქალაქია“.
იმიტირებული ქალაქის საგამოფენო სივრცეში შსს-ს საპატრულო, სასაზღვრო და დაცვის პოლიციამ, ასევე, განსაკუთრებულ დავალებათა და საექსპერტო-კრიმინალისტიკურმა დეპარტამენტებმა ტრანსპორტისა და აღჭურვილობის გამოფენა მოაწყეს. აქვე წარმოდგენილი იყო შსს-ს სპორტული კლუბი MIA Force-ის სარბოლო ავტომობილები და ფოტოგამოფენა.
ბავშვებს შესაძლებლობა ჰქონდათ: „112-ის კოსმოსურ ხომალდში“ მონაწილეობა მიეღოთ თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენებით, სპეციალურად მათთვის შექმნილ კომპიუტერულ თამაშებში; შსს-ს მომსახურების სააგენტოს შემეცნებით-გასართობ კუთხეში, ველოსიპედის მართვის მოწმობის მოსაპოვებლად, სახალისო თეორიული და პრაქტიკული გამოცდა ჩაებარებინათ; შსს-ს აკადემიის ვირტუალურ ტირში, ინსტრუქტორის დახმარებით, პოლიციელის როლი მოერგოთ; სახანძრო-სამაშველო ტექნიკა დაეთვალიერებინათ და გასაბერ სასრიალო ბატუტზე ესრიალათ.
სტუმრებს მეგზურობა შსს-ს აკადემიის მიერ წარმოდგენილმა ანიმაციურმა გმირმა, „პოლიმ“ გაუწია. იმიტირებული ქალაქის საზღვრებს შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლები და სპეციალურად გაწვრთნილი ძაღლები იცავდნენ, ხოლო სტუმრების უსაფრთხოებასა და წესრიგზე პატრულ-ინსპექტორები ზრუნავდნენ.
ახმეტობის დღესასწაულზე, შსს-ს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელებთან და თანამშრომლებთან ერთდ, შს მინისტრის მოადგილე დავით ვარდიაშვილი იმყოფებოდა. დავით ვარდიაშვილი ახმეტის კულტურის სახლში სპეციალურად ამ დღისთვის გამართულ კონცერტს დაესწრო, გამოფენა დაათვალიერა და ადგილობრივ მოსახლეობას, ასევე, მოწვეულ სტუმრებს, ახმეტობის დღესასწაული მიულოცა.

Ministry of Internal Affairs, within the frames of traffic safety campaign-“For the Sake of You and Your Security” presented mock city under the name –“This is my city”. The event was held in Akhmeta, celebrating the day dedicated to the memory of Bidzina Cholokashvili.
In the exhibition space of the mock city, special equipment was presented owned by Patrol Police, Border and Security Police, Special Tasks Department and Forensics Department of MIA. Race cars of MIA Force sport club was also exhibited during the event.
The 112 department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia has introduced innovative project for children - "112 Spacecraft", where children participated in specially designed computer games using modern technologies. They were also able to take bicycle driving licenses after passing amusing theoretical and practical tests, become policeman for a few minutes with the help of the instructor.
The MIA Academy presented the animation hero "Poly" at the event, who guided guests of the safe city. Border police officers and specially trained dogs defended the borders of mock town, while the safety of the guests were protected by the Patrol Police.
The festival was also attended by the Deputy Minister of Internal Affairs –Davit Vardiashvili along with other heads of MIA Departments. Davit Vardiashvili also attended the concert at the Akhmeta Culture House dedicated to the festival, visited the exhibition and congratulated the local population with the celebration.