შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ადმინისტრაციული შენობის ტერიტორიაზე "დაცვის პოლიციის დღე" აღინიშნა. ღონისძიებას უწყების ხელმძღვანელი პირები და თანამშრომლები დაესწრნენ.
დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარემ - გიორგი ბაგრატიონმა თანამშრომლებს პროფესიული დღე მიულოცა და გაწეული სამსახურისთვის მადლობა გადაუხადა.
სიტყვით გამოსვლისას გიორგი ბაგრატიონმა არსებულ მიღწევებსა და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრა. როგორც მან აღნიშნა: "უწყება არ წყვეტს ტექნოლოგიურ განვითარებას და წლის ბოლომდე დაცვის პოლიცია სრულად იქნება აღჭურვილი ევროპული სტანდარტის ტექნიკით. კერძოდ, ინერგება MOTOROLA TETRA სისტემის მოწყობილობები. გარდა ამის, დაცვის პოლიციის რებრენდინგის ფარგლებში, დაცვის პოლიციის ყველა თანამშრომელს ახალი სამუშაო ფორმა გადაეცა.
"დაცვის პოლიციის წარმატება და დასაცავი ობიექტების რაოდენობის ყოველწლიური ზრდა დამოკიდებულია უწყებაში მომუშავე ადამიანების პროფესიონალიზმზე, ტექნოლოგიურ განვითარებასა და ავტოპარკის განახლებაზე, რასაც წარმატებით ვახორციელებთ.
წელს უწყებას უკვე შეემატა 15 ერთეული სპეციალიზირებული ჯავშნირებული ავტოსატრანსპორტო საშუალება. ოპერატიული ჯგუფის ადგილზე გამოცხადების დროის მინიმუმამდე შემცირების მიზნით ავტოპარკის განახლება მომავალშიც გაგრძელდება," - განაცხადა გიორგი ბაგრატიონმა.
საზეიმო ღონისძიებაზე წელს 95-მა ახალწვეულმა სამხედრო ფიცი დადო და დაცვის პოლიციის რიგებს შეუერთდა. გიორგი ბაგრატიონმა სამსახურეობრივი მოვალეობების პირნათლად შესრულებისთვის 33 თანამშრომელი მადლობის სიგელით დააჯილდოვა.
ღონისძიების დასასრულს, შიდა საფეხბურთო ტურნირის ფინალური მატჩი გაიმართა, რაც დაცვის პოლიციის თანამშრომლებში შიდა კომუნიკაციის გაუმჯობესებასა და ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზებას ემსახურება.

"Security Police Day" was celebrated on the territory of the administrative building of the Security Police Department under the Ministry of Internal Affairs. The event was attended by the leadership and employees of the agency.
The Chairman of the Security Police Department - Giorgi Bagrationi congratulated the employees on their professional day and thanked them for their service.
During his speech, Giorgi Bagrationi reviewed the current achievements and future plans. As he noted- "The agency continues technological development, and by the end of the year the Security Police will be fully equipped with European standard equipment. In particular, MOTOROLA TETRA system devices. In addition to the mentioned, within the frames of Security Police rebranding, all Security Police employees were given new work uniforms.
"The success of the security police and the annual increase of the number of security facilities depends on the professionalism of the people working in the agency, technological development and the renewal of the vehicle fleet, that we are successfully implementing.
This year, 15 units of specialized armored vehicles have already been added to the agency’s fleet. In order to minimize the time of the operative group arrival at the scene, the renovation of the car fleet will continue in the future," - noted Giorgi Bagrationi.
At the solemn event, 95 recruits took the military oath and joined the staff of the security police. Giorgi Bagrationi awarded 33 employees with certificates of appreciation for the distinguished service.
At the end of the event, the final match of the internal football tournament was held, which serves to improve internal communication and promote a healthy lifestyle among security police officers.