შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ფარგლებში, თბილისში, მარჯანიშვილის მოედანზე მდებარე ერთ-ერთ „ზებრა“-გადასასვლელთან სიმბოლური აქცია-პერფორმანსი გაიმართა.
აღნიშნულ „ზებრა“–გადასასვლელთან, სადაც სატრანსპორტო მოძრაობა შუქნიშნის მეშვეობით არ რეგულირდება, დაიდგა ფორტეპიანო, რომელზეც განთავსებული იყო საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის სტიკერები და წარწერები: „ისარგებლე „ზებრა“-გადასასვლელით“ და „გზა დაუთმე ქვეითს“. აქციის იდეის თანახმად, ფორტეპიანო და მისი კლავიატურა სიმბოლურად „ზებრა“- გადასასვლელს ასახავდა.
აქციის განმავლობაში ნებისმიერ გამვლელს შეეძლო ფორტეპიანოზე დაკვრა და ამ ფორმით საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიაში ჩართვა. აქციას სხვადასხვა სამუსიკო სკოლის მოსწავლეები და გამვლელები შემოუერთდნენ. მათ განსხვავებული ჟანრის ნაწარმოებები შეასრულეს.
აქცია-პერფორმანსის მიზანი იყო საგზაო მოძრაობის მონაწილეთა ცნობიერების ამაღლება და კიდევ ერთხელ მოწოდება, რომ ქვეითებმა ისარგებლონ „ზებრა“-გადასასვლელით, ხოლო მძღოლებმა - გზა დაუთმონ ქვეითებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების ფართომასშტაბიან სოციალურ კამპანიას – „შენი გულისთვის, შენი უსაფრთხოებისთვის“, საზოგადოების ცნობიერების ამაღლებისა და ავტოსაგზაო შემთხვევების პრევენციის მიზნით, 2015 წლიდან აქტიურად ახორციელებს.

Within the frames of the traffic safety social campaign, performance with piano was held near to one of the “Zebra” crossings located on Marjanishvili square. On the mentioned crossing, where the traffic movement is not regulated by the traffic lights, piano with stickers of the campaign was brought. According to the idea of the performance the piano keyboard symbolized the Zebra crossing.
During the performance, civilians could play on the piano and engage in this form of road traffic security campaign. Students of various music school and passers took part in the mentioned performance. They performed different genres.
The purpose of symbolic performance was to raise awareness of the participants of the traffic movement and once again remind the citizens to use the "zebra" crossing- and to call on the drivers slow down at the zebra crossing.
The Ministry of Internal Affairs is actively implementing a large-scale social campaign of traffic in order to raise the public awareness and prevent road accidents.