3 თებერვალს, 13:00 საათზე, ბაკურიანში დაცვის პოლიციის ახალი შენობა იხსნება. დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ოპერატიული რეგიარების ჯგუფებისთვის თანამედროვე სტანდარტების და უახლესი ტექნიკური საშუალებებით აღჭურვილი შენობა მოეწყო. დაცვის პოლიციის ახალი შენობის გახსნას შს მინისტრის მოადგილე არჩილ თალაკვაძე დაესწრება.
მინისტრის მოადგილე ასევე შეხვდება 2008 წლის რუსეთ-საქართველოს ომში დაღუპული შსს-ს თანამშრომლების შვილებს, რომლებიც მინისტრის ინიციატივით ბაკურიანში ისვენებდნენ. არჩილ თალაკვაძე სათხილამურო შეჯიბრში გამარჯვებულ ბავშვებს წარმატებას მიულოცავს და შს მინისტრ ვახტანგ გომელაურის სახელით საჩუქრებს გადასცემს.

On February 3, at 13:00 pm, new building of Security Police in Bakuriani will be opened. Deputy Minister of Internal Affairs Archil Talakvadze will attend opening ceremony of new building where operative units of Secure Police will be dislocated and which is equipped with newest computer technic and inventory, in accordance with contemporary standards. Deputy Minister will view the building and infrastructure.
Deputy Minister will also meet children of police officers fallen during Russian-Georgian war of 2008, who were sent to Bakuriani on vacations under the initiative of Minister of Internal Affairs. Deputy Minister will congratulate children with winning and on behalf of the Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri award them.