ხვალ, 12:00 საათზე, შინაგან საქმეთა სამინისტროში ე.წ. "ბიო"-ს მოხმარების წინააღმდეგ მიმართული ანტინარკოტიკული საგანმანათლებლო კამპანიის და კამპანიის ფარგლებში მომზადებული საინფორმაციო რგოლების პრეზენტაცია გაიმართება, რომლებიც ტელე და რადიოეთერებში, კინოთეატრებსა და სოციალურ ქსელებში განთავსდება.
კამპანიის მიზანს წარმოადგენს ბიონარკოტიკის გამოყენების პრევენცია და მოსახლეობის ინფორმირება. ანტინარკოტიკული კამპანიის სლოგანია „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“.
ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი დავით სერგეენკო, სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა მინისტრი ლევან ყიფიანი, ასევე, რგოლებში მონაწილე ექიმები – ნარკოლოგი თათა ასათიანი, ფსიქოლოგი მარინა კაჭარავა, ონკოლოგი კონსტანტინე მარდალეიშვილი, რეპროდუქტოლოგი არჩილ ხომასურიძე, სექსოლოგი ანდრო კანდელაკი და ექსპერტ-ნარკოლოგი გელა ლეჟავა დაესწრებიან.

Tomorrow at 12:00 anti-drug campaign will be launched and videos specially prepared for this campaign presented at the Ministry of Internal Affairs, which will be aired by TV channels and radios and shown at cinemas and social networks.
Aim of the campaign is the prevention of the usage of bio narcotics and informing public. Slogan of the campaign is –“Change the attitude together”
Event will be attended by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze, Minister of Labour, Health and Social Affairs Davit Sergeenko, Minister of Sport and Youth Affairs levan Khipiani and doctors – narcologist Tata Asatiani, Psychologist Marina Katcharava, Oncologist Konstantine Mardaleishvili, reproductologist Archil Khomasuridze, Sexologist Andro kandelaki and expert-narcologist Gela Lezhava.