შინაგან საქმეთა სამინისტროს „112“-ის დეპარტამენტს აშშ-ს ჯორჯიის შტატის ძალოვანი უწყებების ხელმძღვანელი პირები და საქართველოში აშშ-ს საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ უწყებებთან თანამშრომლობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) პროგრამის წარმომადგენლები ეწვივნენ. სტუმრებს „112“-ის დირექტორმა გიორგი ბიჭაშვილმა უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, აშშ-ს დელეგაცის წევრები საქართველოში გადაუდებელი დახმარების მართვის სფეროში არსებულ სიტუაციას გაეცნენ და ქვეყანაში მოქმედი, გადაუდებელი დახმარების ერთიანი ნომრის - „112“-ის ფუნქციონირების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს.
სტუმრებს საშუალება მიეცათ ადგილზე გასცნობოდნენ „112“-ის ოპერატორების მუშაობის სპეციფიკას, დაკვირვებოდნენ ზარის მიღებისა და შეტყობინების დამუშავების პროცესს. გიორგი ბიჭაშვილმა დელეგაციის წევრებს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრი დაათვალიერებინა და სტუმრებს სამახსოვრო საჩუქრები გადასცა.

Officials from Law Enforcement Bodies of the state of Georgia, United States and Tbilisi Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) program representatives visited Operative Response Center 112. The Head of the Center Giorgi Bichashvili welcomed the guests.
In the scope of the visit, the members of the US delegation got familiarized with the situation in terms of Emergency Response in the country and were introduced to the operation of the unified emergency number “112”.
The guests were given the opportunity to get familiarized with the work specifics in the Center and observe data processing procedures. The Head of the 112 Center Giorgi Bichashvili led an information tour around the Emergency Response Center and handed memorable gifts to the members of the delegation.