112გადაუდებელი დახმარების ერთიანი ნომერი

126გენერალური ინსპექცია

გიორგი მღებრიშვილი

მომწერეთ
მინისტრი

დაბადების თარიღი: 1970 წლის 9 მაისი

დაბადების ადგილი: ქ. თბილისი

განათლება:

1990 -1996 წწ. ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი, სპეციალობა - სამართალმცოდნეობა.

 

 

 

სამუშაო გამოცდილება:

01/08/2015 - დღემდე საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი

22/07/2014-01/08/2015 საქართველოს სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის მინისტრი;

13/12/2013-21/07/2014 წწ. ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებული-გუბერნატორი;

11/2013-13/12/2013 წწ. ფინანსთა სამინისტრო, სსიპ შემოსავლების სამსახური, საბაჟო დეპარტამენტის უფროსის მრჩეველი;

09/2013-11/2013 წწ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახელმწიფო უსაფრთხოების სააგენტო, მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილე;

04/2013-09/2013 წწ. სახელმწიფო აუდიტის სამსახური, შიდა აუდიტის დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე;

11/2012-04/2013 წწ. ფინანსთა სამინისტრო, სსიპ შემოსავლების სამსახური, საბაჟო დეპარტამენტის უფროსი;

07/2012-11/2012 წწ. ფინანსთა სამინისტრო, სსიპ შემოსავლების სამსახური, საგადასახადო მონიტორინგის დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე;

05/2011-07/2012 წწ. ფინანსთა სამინისტრო, სსიპ შემოსავლების სამსახური, საგადასახადო პრევენციის დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე;

01/2011-05/2011 წწ. ფინანსთა სამინისტრო, სსიპ შემოსავლების სამსახური, ეკონომიკური საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის დასავლეთის პორტალის მთავარი სამმართველოს უფროსი;

01/2010-01/2011 წწ. ფინანსთა სამინისტრო, სსიპ შემოსავლების სამსახური, ფოთის რეგიონალური ცენტრის (საგადასახადო ინსპექცია) უფროსის მოადგილე;

07/2008-01/2010 წწ. ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახური, რუსთავის რეგიონალური ცენტრის (საგადასახადო ინსპექცია) უფროსის მოადგილე;

03/2008-07/2008 წწ. ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახური, რუსთავის რეგიონალური ცენტრის (საგადასახადო ინსპექცია) საბაჟო ოპერაციების დამუშავების განყოფილების უფროსი;

11/2007-03/2008 წწ. ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახური, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის საბაჟო კონტროლის განყოფილების უფროსი;

03/2004-11/2007 წწ. ფინანსთა სამინისტრო, ფინანსური პოლიციის გამომძიებელი;

1998-03/2004 წწ. შინაგან საქმეთა სამინისტრო, გამომძიებელი;

1997. შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგამოძიებო დეპარტამენტი, სტაჟიორი.

 

უცხო ენა: რუსული და ინგლისური

 

ოჯახური მდგომარეობა: ჰყავს მეუღლე და ორი შვილი.

მოადგილეები