• ვახტანგ გომელაურმა საპოლიციო ინფრასტრუქტურულ პროექტებთან დაკავშირებით სამუშაო შე...
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა ინფრასტრუქტურულ პროექტებთან დაკავშირებით სამუშაო შეხვედრა გამართა. შეხვედრის მიზანი იყო პრემიერ-მინისტრის ინიციატივით ქვეყანაში დაწყებული მასშტაბური ინფრასტრუქტურული პროექტების ფარგლებში შინაგან საქმეთა სამინისტროში დაგეგმილი საპოლიციო ინფრასტრუქტურის მასშტაბური მშენებლობებისა და სარემონტო სამუშაოების განხილვა.
შეხვედრას მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე და მინისტრის მოადგილეები: გიორგი ბუთხუზი, ალექსანდრე დარახველიძე და იოსებ ჭელიძე დაესწრნენ. სამუშაო ფორმატში გამართულ შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ რეგიონების პოლიციის დეპარტამენტების და ყველა იმ დანაყოფის ხელმძღვანელები, რომლებიც მსხვილ ინფრასტრუქტურულ პროექტებს გეგმავენ.
ვახტანგ გომელაურმა შეხვედრაზე აღნიშნა, რომ დაგეგმილია პოლიციის შენობების და ბაზების რეაბილიტაცია და ერთიან, ევროპულ სტანდარტში მოქცევა. ვახტანგ გომელაურმა ასევე ისაუბრა პრემიერ-მინისტრის ინიციატივით პოლიციელებისთვის თბილისში დაგეგმილი "პოლიციის ქალაქის" მშენებლობის შესახებ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს მთავრობასთან კოორდინაციით უკვე დაწყებული აქვს მუშაობა 1000-ბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსის მშენებლობის პროექტზე. აღნიშნული პროექტი განხორციელდება საბურთალოს რაიონში, ჯიქიას ქუჩაზე, სადაც ამ დრომდე განთავსებული იყო პოლიციის სპეცდანიშნულების ბაზა.
"მსურს, შევეხო ბატონი პრემიერის მიერ დაანონსებულ ბინათმშენებლობის თემას, ეს ძალიან მნიშვნელოვანია ჩვენთვის. მინდა, ძალიან დიდი მადლობა გადავუხადო ბატონ პრემიერს, სწორედ მისი ინიციატივითა და მხარდაჭერით დაიწყო ეს პროექტი და დარწმუნებული ვარ, ბოლომდე მივიყვანთ. ვიცით, რომ პირველ ეტაპზე საუბარი იყო 1000 ბინაზე. ყველა პოლიციელისთვის მნიშვნელოვანია, რომ ეს არ იქნება მხოლოდ პირველი ეტაპი, ვფიქრობთ, პროექტი შემდგომ წლებში კიდევ გაგრძელდეს," - განაცხადა ვახტანგ გომელაურმა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა დანაყოფების ხელმძღვანელებისგან მოისმინა ის კონკრეტული საჭიროებები და საკითხები, რომელთა საფუძველზეც საპოლიციო ინფრასტრუქტურული პროექტები დამუშავდება და გარკვეულ ვადებში გაიწერება.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა შეხვედრაზე დამატებით აღნიშნა, რომ პოლიციელებისთვის ღირსეული სამუშაო გარემოს უზრუნველყოფა და სოციალური გარანტიების შექმნა სამინისტროსთვის ერთ-ერთი მთავარი პრიორიტეტია. მთავრობასთან კოორდინაციით დაგეგმილი პროექტების მთავარი მიზანი კი მოსახლეობისთვის საპოლიციო მომსახურების ხარისხის და ყველა თანამშრომლისთვის სამუშაო პირობების კიდევ უფრო მეტად გაუმჯობესებაა.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a working meeting on infrastructure projects. The purpose of the meeting was to discuss the large-scale construction and repair works of the police infrastructure scheduled to be implemented at the Ministry of Internal Affairs within the framework of infrastructure projects launched in the country under the initiative of the Prime Minister.
The meeting was attended by the First Deputy Minister - Shalva Bedoidze and the Deputy Ministers - Giorgi Butkhuzi, Aleksandre Darakhvelidze and Ioseb Chelidze. The meeting was also attended by the heads of the regional police departments and other structural units that are planning major infrastructure projects.
Vakhtang Gomelauri noted at the meeting that rehabilitation of police buildings and bases is planned to bring them in line with common European standards. Vakhtang Gomelauri also reviewed the construction of "police city" for police officers in Tbilisi under the initiative of the Prime Minister. The Ministry of Internal Affairs, in coordination with the government, has already started working on the project of construction of a 1000-apartment residential complex. The project will be implemented in Saburtalo district, on Jikia Street, where a special police base was located.
"I would like to touch upon the topic of housing construction announced by Mr. Prime Minister, which is very important for us. I would like to express my gratitude towards the Prime Minister, under his initiative and support this project was launched and I am sure we will be able to finish it. We know that in the first stage the construction of 1000 apartments is planned. It is important for each police officer that the project will not be just comprised of the first stage, we think the project will continue in the coming years," - said Vakhtang Gomelauri.
The Minister of Internal Affairs received information from the heads of the structural units on specific needs and issues on the basis of which the police infrastructure projects will be developed and implemented in a timely manner.
The Minister of Internal Affairs added at the meeting that providing a decent working environment for police officers and creating social guarantees is one of the main priorities for the Ministry. The main goal of the projects planned in coordination with the government is to further improve the quality of police services for the population and working conditions for all employees.