• ვახტანგ გომელაური საქართველოს თავდაცვის ძალების დაარსების იუბილესადმი მიძღვნილ ს...
ვახტანგ გომელაური საქართველოს თავდაცვის ძალების დაარსების იუბილესადმი მიძღვნილ საზეიმო ღონისძიებას დაესწრო
შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური, ვაზიანის სამხედრო ბაზაზე, საქართველოს თავდაცვის ძალების დაარსების 31 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ საზეიმო ღონისძიებას დაესწრო.
ღონისძიებას პრემიერ-მინისტრი - ირაკლი ღარიბაშვილი, პარლამენტის თავმჯდომარე - შალვა პაპუაშვილი, თავდაცვის მინისტრი - ჯუანშერ ბურჭულაძე, საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური კორპუსის, აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ხელისუფლების წარმომადგენლები დაესწრნენ.
თავდაცვის სამინისტროს მე-4 ქვეითი ბრიგადის სამწყობრო მოედანზე, პირადი შემადგენლობისთვის სიტყვით მიმართვისა და მილოცვის შემდეგ, სამხედროების დაჯილდოების ცერემონიალი გაიმართა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ბაზაზე გამოფენილი სამხედრო ტექნიკა და ეკიპირება დაათვალიერა. ვახტანგ გომელაურმა თავდაცვის ძალების დღე სამხედრო მოსამსახურეებს პირადად მიულოცა.

• Vakhtang Gomelauri attended the event dedicated to the anniversary of the Georgi...
The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, attended the event dedicated to the 31st anniversary of the Georgian Defense Forces at Vaziani military base.
The event was attended by the Prime Minister - Irakli Garibashvili, the Speaker of the Parliament of Georgia - Shalva Papuashvili, the Minister of Defense - Juansher Burchuladze, representatives of the diplomatic corps accredited in Georgia, as well as executive and legislative authorities.
After the welcoming speeches and congratulations to the personnel, a military award ceremony was held at the 4th Infantry Brigade venue.
The Minister of Internal Affairs viewed the military equipment and uniform displayed at the base. Vakhtang Gomelauri personally congratulated the military servicemen on the Defense Forces Day.