• სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის ახალწვეულების სამხედრო ფიცის დადების...
სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის ახალწვეულების სამხედრო ფიცის დადების ცერემონიას სმენადაქვეითებული მოსწავლეები დაესწრნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის 312 ახალწვეულმა სამხედრო ფიცი საზეიმო ვითარებაში დადო. ცერემონიაზე საგანგებოდ იყვნენ მიწვეული თბილისის N203 ყრუ და სმენადაქვეითებულ ბავშვთა საჯარო სკოლის აღსაზრდელები და პედაგოგები.
სტუმრებისთვის სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის ტერიტორიაზე აღჭურვილობისა და სხვადასხვა სახეობის იარაღის გამოფენა მოეწყო, სადაც ბავშვებს ჟესტების ენაზე უხსნიდნენ მათ დანიშნულებას. მოზარდების მიერ დასმულ კითხვებს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის წარმომადგენლებმა ამომწურავი პასუხები გასცეს.
სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტში წვევამდელები ერთწლიან სავალდებულო სამხედრო სამსახურს გაივლიან; შესაბამისი წვრთნების შედეგად, სამხედრო საქმიანობას შეისწავლიან და პროფესიონალი ჯარისკაცისთვის აუცილებელ უნარ-ჩვევებს შეიძენენ; ასევე მონაწილეობას მიიღებენ სხვადასხვა სპორტულ ღონისძიებაში, უზრუნველყოფილი იქნებიან უფასო სამედიცინო მომსახურებითა და კვებით, ისარგებლებენ მოკლევადიანი შვებულებით.
ფიცის დადების შემდეგ ჯარისკაცებმა საქართველოს სახელმწიფო ჰიმნი შეასრულეს და საკუთარი საბრძოლო უნარების დემონსტრირება მოახდინეს. ღონისძიებას სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, პოლიციის პოლკოვნიკი ნუკრი ლოლაძე, ამავე დეპარტამენტის წარმომადგენლები, სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სხვა ხელმძღვანელი პირები დაესწრნენ. ღონისძიებას ასევე ესწრებოდნენ წვევამდელთა ოჯახის წევრები. მათ საშუალება ჰქონდათ დაეთვალიერებინათ ის გარემო, სადაც მათი შვილები სავალდებულო სამხედრო სამსახურს გაივლიან. სამსახურის დასრულების შემდეგ, წარჩინებული ვადიანი სამხედრო მოსამსახურეები, შესაბამისი კონკურსის გავლის შემთხვევაში, სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფში დასაქმდებიან.

• Military oath taking ceremony by recruits of the Strategic Pipelines Protection ...
Military oath taking ceremony by recruits of the Strategic Pipelines Protection Department was attended by deaf and weak hearing pupils
The Strategic Facilities Protection Department of the MIA Special and Emergency Measures Center held the official ceremony of taking the military oath by 312 recruits. Special guests for the event were pupils and teachers from Tbilisi Public School N203 for deaf and weak hearing children.
The various types of weapons and equipment located at the territory of the Department were especially exhibited for the event and the children were explained the purpose of the equipment in sign language .The representatives of the Special and Emergency Measures Center provided comprehensive answers to the questions of the pupils.
Recruits will undergo their one-year compulsory military service at Strategic Facilities Protection Department of the MIA Special and Emergency Measures Center. They will study military subjects and acquire essential practical skills of professional soldiers. They will also participate in local sport contests and will be provided with free medical service and free nourishment. Servicemen will also have short-term vacation.
After taking the oath the recruits sang the national anthem and demonstrated their combat skills. The ceremony was attended by the Director in action of the Strategic Facilities Protection Department Police Colonel Nukri Loladze, as well as other representatives of the Department and authorities of the Special and Emergency Measures Center. The event was also attended by the families of the recruits. They had the opportunity to get familiarized with the facilities, where their children will undergo the compulsory military service. After the completion of compulsory military service they will have an opportunity to be employed at various MIA units in case of passing the relevant contest successfully.