• შსს-ში ტრენინგი თემაზე – „ინფორმაციის თავისუფლება და დემოკრატიული მმართველობა“ ტ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროში 17-18 სექტემბერს ტარდება ტრენინგი თემაზე – „ინფორმაციის თავისუფლება და დემოკრატიული მმართველობა (საქართველო და საერთაშორისო პრაქტიკა)“. აღნიშნულ ტრენინგს ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) დირექტორი გიორგი კლდიაშვილი და ანალიტიკოსი გოგა თუშურაშვილი, ასევე, საქართველოს უზენაესი სასამართლოს მოსამართლე ნათია წკეპლაძე და საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს მოსამართლე მაია კოპალეიშვილი უძღვებიან.
სამინისტროს მხრიდან ტრენინგს ესწრებიან შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრუქტურული ქვედანაყოფებისა და საჯარო სამართლის იურიდიული პირების საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობაზე პასუხისმგებელი პირები.
ტრენინგის მიზანია საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობისა და გამჭვირვალობის სტანდარტების ამაღლება, საერთაშორისო პრაქტიკის გაცნობა და ამ მიმართულებით პასუხისმგებელი პირების კვალიფიკაციის ამაღლება.

• Training on -“Freedom of Information and Democratic Governance” is being held at...
On September 17-18 the training on -“Freedom of Information and Democratic Governance” (Georgian and International experience) is being held at the Ministry of Internal Affairs. The training is hosted by Giorgi Kldiashvili director of Institute for the Development of Freedom of Information (IDFI) and Analyst, Goga Tushurashvili as well as Natia Tskepladze Judge from the Supreme Court and Maia Kopaleishvili, Judge from Constitutional Court.
From the side of the Ministry of Internal Affairs the training is attended by the representatives from MIA structural units and other officials responsible for the availability of information.
Aim of the training is to improve standards of transparency and availability of information, as well as to get familiarized with international experience and boost qualification of the personal employed in the mentioned field.