• შსს-ში სოციალური კამპანიის – „შეიკარი ღვედი“-ს პრეზენტაცია გაიმართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროში სოციალური კამპანიის – „შეიკარი ღვედი“-ს და კამპანიის შესახებ მომზადებული ვიდეორგოლის პრეზენტაცია გაიმართა. ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე, შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი დავით ცინარიძე, მისი მოადგილე ლევან მაჭავარიანი, ექსპერტები – შალვა ოგბაიძე, დავით მესხიშვილი და ვიდეორგოლში მონაწილე ცნობილი სახეები: გივი ბერიკაშვილი, რობი კუხიანიძე, სამორი ბალდე და ანი ტყებუჩავა ესწრებოდნენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო, საგზაო უსაფრთხოების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების მიზნით, 10 თებერვლიდან იწყებს სოციალურ კამპანიას „შეიკარი ღვედი“. კამპანიის შესახებ მომზადებული ვიდეორგოლი ორი კვირის განმავლობაში სატელევიზიო და რადიო ეთერებში, ასევე, კინოთეატრებში – „რუსთაველსა“ და „ამირანში“ განთავსდება. კლიპში მონაწილე ცნობილი სახეები მძღოლებს საგზაო უსაფრთხოების წესების დაცვისა და დამცავი ღვედის გამოყენებისკენ მოუწოდებენ.
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის მოადგილე ლევან მაჭავარიანმა გამართულ პრეზენტაციაზე საზოგადოებას გააცნო სტატისტიკური მონაცემები, რომელიც დამცავი ღვედის გამოყენების შედეგად ავტოსაგზაო შემთხვევების დროს სიკვდილიანობის შემცირებას ასახავს.
ასევე კამპანიის ფარგლებში, სოციალურ ქსელში ჩატარდება კონკურსი და გამოვლინდებიან გამარჯვებულები – საუკეთესო დიზაინის, ფოტოსა და სლოგანის ავტორები. კონკურსში მონაწილეობის მიღების მსურველებმა 24 თებერვლამდე უნდა გამოაგზავნონ თავიანთი ნამუშევრები სოციალური კამპანიის „ფეისბუკი“-ს ოფიციალურ გვერდზე „შეიკარი ღვედი“. კონკურსის შედეგად გამოვლინდება სამი გამარჯვებული, რომლებსაც შინაგან საქმეთა სამინისტრო მობილური ტელეფონებით – „Iphone 5“-ით დაასაჩუქრებს.

• Presentation of Fasten the Seatbelt social campaign held at MIA
At the Ministry of Internal Affairs the presentation was held on social campaign -”Fasten the seatbelt” and special video prepared within the frames of the mentioned campaign was showed to guests. The event was attended by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze, head of Patrol Police Department Davit Tsinaridze, his deputy Levan Matchavariani, experts- Shalva Ogbaidze, Davit Meskhishvili and celebrities from the video: Givi Berikashvili, Nika Machaidze, Robi Kukhianidze, Nato metonidze, Samori Balde and Ani Tkebuchava.
In order to raise awareness among society on road safety issues, the Ministry of Internal Affairs launched social campaign – “Fasten the Seatbelt”. Video prepared for the campaign will be aired by TV channels and radio station for two weeks, as well as at “Rustaveli” and “Amirani” cinemas. Celebrities in the video call upon the society to fasten seatbelts while driving and obey rules of traffic movement.
During the event, Deputy Head of Patrol Police Department familiarized guests with the recent statistics on reduction of fatal accidents thanks to the seat belts.
Within the frames of the social campaign special contest will be held in social network and authors of best design, photo and slogan will be revealed. Persons willing to participate in the contest must submit their materials to the face book page –“Fasten the Seatbelt”. As a result Ministry of Internal Affairs will reveal three best authors and award them with IPhone 5 mobile Phones.