შინაგან საქმეთა სამინისტროში, სისხლის სამართლის რეფორმის ფარგლებში, პოლიციის სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა გაიმართა, რომელიც შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა შალვა კვინიხიძემ გახსნა. მან არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს პოლიციის კომპონენტისთვის სისხლის სამართლის რეფორმის განახლებული სამოქმედო გეგმა გააცნო.
შეხვედრაზე მიწვეულნი იყვნენ რეფორმის პროცესში ჩართული საერთაშორისო და ადგილობრივი არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები. მხარეებმა შსს-ს მიერ პერსონალურ მონაცემთა დაცვის კუთხით განხორციელებული ღონისძიებები და ქიმიური, ბიოლოგიური, რადიაციული და ბირთვული საფრთხეების შემცირების სტრატეგია განიხილეს. არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა შსს-ს მიერ სხვადასხვა სფეროში ჩატარებული და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ ანგარიში მოისმინეს.
სისხლის სამართლის რეფორმა საქართველოში ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით 2008 წლიდან მიმდინარეობს. რეფორმის განხორციელების პროცესში ჩართულია ყველა სამართალდამცავი სტრუქტურა, სახალხო დამცველის აპარატი, შესაბამისი საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციები. შსს-ს სამუშაო ჯგუფის მიზანია პოლიციაში მიმდინარე რეფორმების განხილვა და რეკომენდაციების შემუშავება.

• The Police Working Group meeting at the Ministry of Internal Affairs of Georgia
At the Ministry of Internal Affairs of Georgia, within the framework of the Criminal Justice Reform, was held a meeting with the Police Working Group opened by the Director of the Internal Relations Department – Mr. Shalva Kvinikhidze. He introduced to NGOs representatives an updated Action Plan of the Criminal Justice Reform in the law enforcement field.
To the meeting were invited the representatives of international and local NGOs involved in reform process. The sides discussed activities carried out by the Ministry of Internal Affairs of Georgia in the field of personal data protection as well reviewed the Strategy of Reducing Chemical, Biological, Radiological and Nuclear Dangers. The representatives got familiarized with a report concerning implemented and planned activities by the Ministry of Internal Affairs of Georgia in different fields.
The Criminal Justice Reform has been conducted since 2008 with the EU financial support. In the reform implementation process are involved all law enforcement structures, the Office of the Public Defender of Georgia, relevant international and non-governmental organizations. The Working Group of the MIA aims to discuss ongoing reforms and elaborate recommendations in the law enforcement field.