• შსს-ს წარმომადგენლებმა სტუდენტებს ანტინარკოტიკული კამპანია და „ახალი ფსიქოაქტი...
შსს-ს წარმომადგენლებმა სტუდენტებს ანტინარკოტიკული კამპანია და „ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების შესახებ“ კანონი გააცნეს
შსს-ს წარმომადგენლები, ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში, თბილისში, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდნენ. მათ სტუდენტებს ე.წ. „ბიო“-ს მოხმარების წინააღმდეგ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ დაწყებული კამპანიის მიზანი და მნიშვნელობა გააცნეს და აცნობეს, რომ დღეიდან ძალაში შევიდა კანონი „ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების შესახებ“, რომელიც შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინიციატივით შეიქმნა.
შსს-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის საერთაშორისო სამართლებრივი თანამშრომლობის სამმართველოს უფროსმა სოფო კილაძემ სტუდენტებს განუმარტა, რომ კანონის თანახმად იკრძალება ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებების დამზადება, წარმოება, შეძენა, შენახვა, გადაზიდვა, გადაგზავნა ან გასაღება, საქართველოს ტერიტორიაზე უკანონოდ შემოტანა ან უკანონოდ გატანა, შესაბამისად, მსგავსი ქმედება სისხლის სამართლის წესით დაისჯება. შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში ჩატარდა. შსს-ს წარმომადგენლებმა სტუდენტებისთვის საინტერესო შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხეს. ახალგაზრდებს ე.წ. ბიონარკოტიკების მოხმარების მავნე ზეგავლენის შესახებ ნარკოლოგი ზურაბ სიხარულიძე და ფსიქოლოგი მარინა კაჭარავა ესაუბრნენ.

• MIA representatives familiarized students with anti-drug campaign and law “New...
MIA representatives familiarized students with anti-drug campaign and law “New Psychoactive Substances”
MIA representatives held meeting with students of Caucasus University within the frames of anti-drug campaign. The students were familiarized with the goal and significance of the social campaign launched against synthetic drugs. They informed students that the law on “New Psychoactive Substances” drafted by the initiative of the Ministry is effective from May 1.
Mrs. Sophio Kiladze, Head of International Legal Cooperation Division of the International Relations Department of the MIA explained to the students that according to the mentioned law manufacture, produce, purchases, keeping, transportation, transfer or distribution, also illegal taking into or out of the territory of Georgia of a new psychoactive substances will be prohibited and relevantly such actions will be the subject of criminal responsibility. The meeting was held in the questions and answers format. The issues of the hazardous impact of so called “Bio Drugs” were also explained by Mr. Zurab Sikharulidze the narcologist.