• შსს-ს თანამშრომლები საერთაშორისო საქველმოქმედო მარათონს შეუერთდნენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის 100-მდე თანამშრომელმა მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო საქველმოქმედო მარათონში - „Wings for life world Run“.
შსს-ს წარმომადგენლები მარათონში შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის - „შენი გულისთვის, შენი უსაფრთხოებისთვის“ ფარგლებში დამზადებული, ბრენდირებული მაისურებით მონაწილეობდნენ.
მასშტაბური გარბენი კახეთში წელს უკვე მეოთხედ ჩატარდა. მარშრუტი ლოპოტას გადასახვევიდან კავკასიონის ქედის გასწვრივ გადიოდა.
საქველმოქმედო ღონისძიება, მსოფლიოს მასშტაბით, ერთდროულად 6 კონტინენტზე და 25 ქვეყანაში გაიმართა. წლევანდელი ღონისძიება სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროს ორგანიზებით, Check in Georgia-ს ს ფარგლებში ჩატარდა.
საქველმოქმედო ღონისძიება მიზნად ისახავს ზურგის ტვინის დაავადების მქონე პაციენტთა დახმარებას.
შს სამინისტრო ხელს უწყობს ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციას. უწყების თანამშრომლები მსგავს ღონისძიებებში სისტემატურად მონაწილეობენ.

Up tp 100 representatives of various MIA department took part in „Wings for life world Run“ marathon.
MIA representatives participated in the event with T-shirts specially made for traffic safety campaign “For the sake of you and your security”.
Large-scale marathon was held in Kakheti for the fourth time. The marathon route was passing through Lopota and continued towards Caucasus range.
The charity event was held in 25 states on 6 continents simultaneously. The event was held under the organization of Ministry of Sports and Youth Affairs, within the frames of “Check in Georgia”.
The event was aimed to assist patients suffering from spinal cord diseases.
Ministry of Internal Affairs supports healthy lifestyle. MIA employees participate in similar activities on the regular basis.