• შსს-ს თანამშრომელმა ძალისმიერი სპორტის საქართველოს ღია ჩემპიონატზე პირველი ადგილ...
შსს-ს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომელმა შალვა ბებიაშვილმა ძალისმიერი სპორტის სახეობათა საქართველოს ღია ჩემპიონატზე პირველი ადგილი დაიკავა და ჩემპიონი გახდა.
შალვა ბებიაშვილმა 125 კილოგრამიანთა წონით კატეგორიაში, სამჭიდის ყველაზე გავრცელებულ ორ სახეობაში – წოლჭიმსა და შტანგის ამოწევაში წარმატებით იასპარეზა და ოქროს მედალი მოიპოვა. მან წოლჭიმში 175 კგ, ხოლო შტანგის ამოწევაში 255კგ დაძლია.
ჩემპიონატი ძალისმიერი სპორტის საერთაშორისო გაერთიანების მიერ იყო ორგანიზებული და მასში ოთხმოცმა სპორტსმენმა მიიღო მონაწილეობა.

• Employee of Ministry of Internal Affairs took the 1st place at Open Georgian P...
Employee of Ministry of Internal Affairs took the 1st place at Open Georgian Powerlifting Championship
Employee of MIA Strategic Pipelines Protection Department Shalva Bebiashvili took the 1st place at Open Georgian Powerlifting Championship.
Shalva Bebiashvili competed in 125kg weight category of the two most popular styles of powerlifting: bench press and deadlift and won two gold medals. Athlete lifted 185 kg in the bench press and 255 kg in the deadlift.