• შსს-ს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტს „ბრითიშ პეტროლიუმის“ წარმომად...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილეები - კონსტანტინე მახარაშვილი და ვასილ რევიშვილი „ბრითიშ პეტროლიუმის“ უშიშროების მენეჯერს, სანდრო ჩიტაძეს და მილსადენების უსაფრთხოების საკითხებზე BP-ს კონტრაქტორი კომპანიის -„ბაუმენ რისკ მენეჯმენტის“ კონსულტანტს, პიტერ ბინგს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოს ტერიტორიაზე გამავალი სტრატეგიული მილსადენებისა და სამხრეთ კავკასიის გაზსადენის გაფართოების მიმდინარე პროექტის უსაფრთხოების საკითხები განიხილეს და სამომავლო გეგმები დასახეს. „ბრითიშ პეტროლიუმის“ წარმომადგენლები შსს-ს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის ცენტრალური სამორიგეოდან მილსადენების მონიტორინგის პროცესს გაეცნენ.
„ბრითიშ პეტროლიუმის“ კონსულტანტმა პიტერ ბინგმა, საქართველოში ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს მთავრობასა და „ბრითიშ პეტროლიუმს“ შორის გაფორმებული ბაქო-თბილისი-ჯეიჰანის მილსადენის პროექტისთვის უსაფრთხოების აღჭურვილობის, ობიექტების და ოპერირების დაფინანსების უზრუნველყოფის შესახებ ხელშეკრულების თანახმად, სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის რეგიონულ ბაზებზე გეგმიური მონიტორინგი განახორციელა, ასევე, დაათვალიერა სამხრეთ კავკასიის გაზსადენის გაფართოების პროექტის მშენებარე ობიექტები.

• Representatives of BP visited the MIA Strategic Pipelines Protection Department
Deputy Directors of the MIA Strategic Pipelines Protection Department – Konstantine Makharashvili and Vasil Revishvili held a meeting with BP Georgia Security Manager Sandro Chitadze and pipelines' security consultant of BP contractor company Bowman Risk Management Peter Bing.
During the meeting sides discussed security issues related to the strategic pipelines traversing Georgia and South Caucasus Pipeline Expansion Project (SCPX) and made plans for the future. The representatives of BP got introduced to the pipelines’ monitoring process at the Duty Service of the MIA Strategic Pipelines Protection Department.
Peter Bing -Consultant of BP - within the frames of the visit in Georgia conducted scheduled monitoring at the regional facilities of the Strategic Pipelines Protection Department in compliance with the agreement between Government of Georgia and BP on the provision of security equipment, facilities and operations funding for the Baku-Tbilisi-Ceyhan Pipeline Project. He also visited construction sites of the ongoing South Caucasus Pipeline Expansion Project (SCPX).