• შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის წარმომადგენლები „ბაქო 2015 ...
შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის წარმომადგენლები „ბაქო 2015 პირველ ევროპულ თამაშებში“ ქართული დელეგაციის უსაფრთხოებას უზრუნველყოფენ
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის წარმომადგენლები ქალაქ ბაქოში მიმდინარე პირველ ევროპულ თამაშებში, სპორტსმენებისა და საორგანიზაციო ჯგუფის წევრების შემადგენლობით ქართული დელეგაციის უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით, მონაწილეობენ. აზერბაიჯანულმა მხარემ გამოთქვა სურვილი, უსაფრთხოების ზომების სრულყოფის მიზნით ღონისძიებაში საქართველოს მხარე ჩართულიყო.
პირველი ევროპული თამაშები ბაქოში 12-დან 28 ივნისამდე ჩატარდება და საქართველო ამ მასშტაბურ სპორტულ ღონისძიებაში 105 სპორტსმენით 17 სახეობაში იასპარეზებს. ოლიმპიადაში, სპორტის 20 სახეობის 253 დისციპლინაში 50 ქვეყნის 6 ათასზე მეტი სპორტსმენი მიიღებს მონაწილეობას.
„ბაქო 2015 პირველი ევროპული თამაშები“-ს გახსნის ცერემონიას საქართველოს დელეგაცია პრემიერ-მინისტრის ხელმძღვანელობით დაესწრება.

• The representatives of the MIA Special and Emergency Measures Center ensure the ...
The representatives of the MIA Special and Emergency Measures Center ensure the security of the Georgian Delegation at the Baku 2015 1st European Games
The representatives of the MIA Special and Emergency Measures Center participate in the 1st European Games in Baku in order to ensure the security of the Georgian Delegation comprising of athletes and steering group. The Azerbaijani side expressed its will to involve Georgian representatives in order to enhance the security measures of the sports events.
The 1st European Games will be held on June 12-28 in Baku, Azerbaijan and Georgia will be represented by 105 athletes competing in 17 sports at this large-scale event. More than 6 thousand athletes from 50 countries will compete in 253 disciplines of 20 sports.
The Georgian Delegation headed by the Prime Minister will attend the opening ceremony of the Baku 2015 1st European Games.