• შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ და „ბათუმის ნავიგაციის სასაწავლო უნივერსიტეტმა“ ურთიერ...
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციამ და „ბათუმის ნავიგაციის სასაწავლო უნივერსიტეტმა“ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, გენერალ-მაიორმა ზურაბ გამეზარდაშვილმა და „ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის“ რექტორმა, შორეული ნაოსნობის კაპიტანმა, პროფესორმა პარმენ ხვედელიძემ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი. მემორანდუმი პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებს შესაძლებლობას აძლევს სასაზღვრო უნივერსიტეტის ბაზაზე, სპეციალობების მიხედვით გაიარონ პროფესიული გადამზადების უფასო სასერტიფიკაციო კურსები, რომლებიც მოიცავს როგორც თეორიული, ისე პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებას. აღნიშნული მემორანდუმის გაფორმება ხელს შეუწყობს სანაპირო დაცვის პირადი შემადგენლობის მომზადებას, გადამზადებას და კვალიფიკაციის ამაღლებას.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა დაათვალიერა პრაქტიკული ლაბორატორიები, ასევე გაეცნო სასწავლო პროცესს და იმ საგანმანათლებლო პროგრამებს, რომელსაც უნივერსიტეტი ახორციელებს.
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტი აღჭურვილია თანამედროვე სასწავლო-ტექნიკური ბაზით და მაღალტექნოლოგიური სიმულატორებით. უნივერსიტეტში ასევე ფუნქციონირებს მეზღვაურის, მოტორისტის, მზარეულის, ელექტროშემდუღებლის, გემის ელექტრიკოსის და გადაზიდვების ოპერატორის სახელობო პროგრამები.

• The Memorandum was signed between the MIA Border Police of Georgia and “Batumi N...
The Memorandum was signed between the MIA Border Police of Georgia and “Batumi Navigation Teaching University”
General-Major Zurab Gamezardashvili, the Head of the MIA Border Police of Georgia and Professor Parmen Khvedelidze, Rector of the Batumi Navigation Teaching University signed the cooperation memorandum. The memorandum envisages free certification training courses for the personnel of Coast Guard Department according their specialties. The memorandum will cover theoretical classes and practice exercises. The given memorandum will provide assistance in the training/retraining and qualification of the GCG personnel.
The Head of the MIA Border Police of Georgia got acquainted with the practical labs, educational process and programs of the University.
Batumi Navigation Teaching University is equipped with a wide-range of special simulators and educational PC-based technologies. The university provides vocational programs for Deck Seamen’s, Engine room seafarers, Electricians, Cooks, ship`s electrical engineers and International transport transferors.