• შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებს აშშ-ს საელჩოს წარმომადგენლე...
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებს აშშ-ს საელჩოს წარმომადგენლებმა ტრენინგის წარმატებით დასრულებისთვის სერტიფიკატები გადასცეს
შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებს ყალბი სამგზავრო დოკუმენტების აღმოჩენის, გამოვლენის და მეორადი ინსპექტირების სასწავლო კურსების წარმატებით დასრულებისთვის სერტიფიკატები გადაეცათ. სერტიფიკატების საზეიმო გადაცემის ცერემონიალს შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი დავით ცინარიძე და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს უფროსი დავით მამულაშვილი დაესწრნენ. ოთხდღიანი სწავლება აშშ-ს საელჩოს მიერ იყო ორგანიზებული.
ტრენინგი აშშ-ს საელჩოს სახელმწიფო დიპლომატიური უსაფრთხოების ბიუროს სპეციალურმა აგენტმა ჯეისონ ფისტნერმა და აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის დიპლომატიური უსაფრთხოების ბიუროს სპეციალურ საქმეთა გამომძიებელმა დავით ქაჯაიამ ჩაატარეს.
სწავლება სარფის საბაჟო გამშვებ პუნქტში ჩატარდა და მასში მონაწილეობა ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტში, ბათუმის პორტში და სარფის სასაზღვრო გამშვებ პუნქტში მომსახურე საპატრულო პოლიციის 150-მდე თანამშრომელმა მიიღო. სწავლება თეორიული და პრაქტიკული ნაწილებისგან შედგებოდა, რომლის ფარგლებში ყალბი სამგზავრო დოკუმენტების გამოვლენის, მეორადი ინსპექტირების და პიროვნების იდენტიფიცირების კუთხით ქართველმა სამართალდამცველებმა კვალიფიკაცია აიმაღლეს.

• Representatives of US Embassy to Georgia Awarded Patrol Police Employees with Ce...
Representatives of US Embassy to Georgia Awarded Patrol Police Employees with Certificates upon Successful Completion of Training
The officers of Patrol Police Department of Achara Main Division under MIA received the certificates upon the completion of “Identifying Fraudelent Documents and Imposer Recognition” training course. Certificates Award Ceremony was attended by the head of Patrol Police Department David Tsinaridze and head of Achara Main division of Patrol Police Department Davit Mamulashvili. Four-day training was organized by the US Embassy to Georgia.
The training was conducted by special agent Jason Phistner and Special Affairs Investigator David Kajaia of the Bureau of Diplomatic Security.
The training was conducted at Sarpi Border Checkpoint. Up to 150 employees of Batumi International Airport, Batumi Port and Sarpi Border Checkpoint participated in the training. The course included theoretical, as well as practice parts. In the scope of the training course, Georgian law enforcers enhanced their qualification in identifying fraudulent documentations and imposter recognition.