• შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის წარმომადგენლები ეუთო-ს უმაღლეს კომი...
შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის წარმომადგენლები ეუთო-ს უმაღლეს კომისართან ერთად ოკუპაციის ხაზის მიმდებარე სოფლებს ეწვივნენ
შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის წარმომადგენლები და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხებში ეუთო-ს უმაღლესი კომისარი ასტრიდ თორსი ოკუპაციის ხაზის მიმდებარე სოფლებს – დიცს, დიდ ხურვალეთსა და ერგნეთს ეწვივნენ. მათ რუსეთის საოკუპაციო ძალის მიერ უკანონოდ გავლებული მავთულხლართები და ღობეები დაათვალიერეს, ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდნენ და არსებულ პრობლემებს ადგილზე გაეცნენ.
შეხვედრის დასრულებისას ეუთო-ს უმაღლესმა კომისარმა ასტრიდ თორსმა აღნიშნა, რომ ადგილზე არსებული სიტუაცია საკმაოდ რთულია, მოსახლეობის უმრავლესობას ძალზე რთულ პირობებში უწევს ცხოვრება. მან ასევე აღნიშნა, რომ საერთაშორისო თანამეგობრობა ვალდებულია, აქტიურად ჩაერთოს მოსახლეობის დახმარების პროცესში.

• epresentatives of Informational-Analytical Department and OSCE High Commissioner...
epresentatives of Informational-Analytical Department and OSCE High Commissioner on National Minorities visited Didi Khurbaleti and Ergneti villages
Representatives of Informational-Analytical Department and OSCE High Commissioner on National Minorities Astrid Thors visited Didi Khurbaleti and Ergneti villages located near to the occupation line. They received information on current situation on the ground from local population and viewed illegal fences and barbed wires installed by the Russian occupational forces.
By the end of the meeting Astrid Thors noted that situation is difficult and population is forced to live in dangerous environment. She also noted that international commonwealth should get involved in the assistance process.