• შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანია გრძელდება
შინაგან საქმეთა სამინისტროსთან თანამშრომლობას, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ფარგლებში, დიდუბის გამგეობა და სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტები აგრძელებენ. ახალგაზრდებმა დიღომში, ბელიაშვილის ქუჩის დასაწყისში, გამგეობის მიმდებარე ტერიტორიაზე ზებრა-გადასასვლელი „3D“ ფორმატში მოხატეს.
ქვეითთა გადასასვლელს სტუდენტები, შს სამინისტროსა და დიდუბის გამგეობის თანამშრომლები ერთობლივად, რამდენიმე დღის განმავლობაში ხატავდნენ. ფერად „ზებრა“ გადასასვლელზე მათ საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის სლოგანი - „შენი გულისთვის, შენი უსაფრთხოებისთვის“ დაწერეს.
საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ფარგლებში, სტუდენტებმა და გამგეობის თანამშრომლებმა ბელიაშვილის ქუჩაზე ერთ-ერთი „ზებრა“ გადასასვლელი უკვე მოხატეს.
საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის მიზანია ავტოსაგზაო შემთხვევების პრევენცია და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება.

• MIA Continues Road Safety Campaign
Didube Municipal Government (Gamgeoba) and the students from various universities continue to cooperate with the Ministry of Internal Affairs of Georgia within the frameworks of the road safety campaign. Young people painted the zebra-crossing in “3D” format in the Municipal Government adjusted territory in the beginning of Beliashvili street, Dighomi.
Pedestrians’ crossing was painted jointly by the students and the employees of the MIA and Didube Municipal Government (Gamgeoba) for several days; they wrote the slogan of the road safety campaign - "For Your Own Sake, For Your Safety” – on the color zebra-crossing.
The students and the employees of Didube Municipal Government (Gamgeoba) have already painted one of the zebra-crossings in Beliashvili Street within the frameworks of the road safety campaign.
The goal of the road safety campaign is to prevent the road accidents and raise the public awareness of road safety.