• შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მეხანძრე-მაშველებმა ნანგრევებიდან ...
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მეხანძრე-მაშველებმა ნანგრევებიდან 3 ადამიანი გამოიყვანეს
12 აპრილს, 07:30 საათზე, შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოში შევიდა შეტყობინება გლდანში, ბუნებრივი აირის გაჟონვის შედეგად, 9 სართულიანი საცხოვრებელი სახლის მე-8 და მე-9 სართულის და სახურავის ჩამონგრევის შესახებ.
შემთხვევის ადგილზე დაუყოვნებლივ გავიდნენ შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს სახანძრო-სამაშველო სამსახურების წარმომადგენლები. მაშველებს სამი საათის განმავლობაში, ურთულეს პირობებში მოუწიათ მუშაობა, რის შედეგადაც მათ ნანგრევებიდან 3 დაშავებულის უვნებლად გამოყვანა მოახერხეს. შემთხვევის შედეგად 65 წლის ქალბატონი გარდაიცვალა. ადგილზე მობილიზებული იყო საპატრულო და სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ეკიპაჟები.

• MIA Rescuers managed to rescue 3 citizens from the rubbles of the building
On April 12, at 07:30 Emergency Situations Management Agency received notification on the leak of the gas in Gldani district as well as on the collapse of the roof and 8th and 9th floors of the living block.
Firefighting and rescue teams of the Emergency Situations Management Agency departed to the place of incident right away. Rescuers had to work in extremely difficult conditions for three hours as a result of which they managed to rescue 3 citizens from the rubbles. 65 year old lady died as a result of the collapse. Patrol Police crews and ambulance were mobilized at the site.