• შსს-ს მაშველებმა 2 დაშავებული მოქალაქე მთიდან ვერტმფრენით ჩამოიყვანეს
შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველებმა პანკისის ხეობაში, ახმეტის რაიონში, საქართველოს მოქალაქეების 8 კაციან ჯგუფს დახმარება დროულად აღმოუჩინეს და 2 დაშავებული მთა სტეროზიადან დასახლებულ პუნქტში ვერტმფრენით ჩამოიყვანეს.
შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ში შევიდა შეტყობინება იმის შესახებ, რომ 8 კაციან ჯგუფს ახმეტის რაიონში, მთა სტეროზიაზე, მაშველების დახმარება ესაჭიროებოდა, 2 მათგანს ფეხი ჰქონდა დაზიანებული.
შემთხვევის ადგილზე დაუყოვნებლივ გავიდა ქ. ახმეტის სახანძრო-სამაშველო განყოფილების 2 და ქ. თელავის საგანგებო სიტუაციების მართვის სამმართველოს 1 სამაშველო ჯგუფი. სამაშველო ღონისძიებაში ასევე ჩართული იყო განსაკუთრებულ და საგანგებო სიტუაციებზე რეაგირების სამმართველოს მაშველთა ოთხკაციანი ჯგუფი.
ადგილზე მისვლისას გაირკვა, რომ დაშავებული მოქალაქეები დაღლილობისა და საკვების მარაგის ამოწურვის გამო, გზის გაგრძელებას ვეღარ ახერხებდნენ. სამაშველო ოპერაციაში სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენი ჩაერთო.
ოპერატიულად ჩატარებული სამაშველო ღონისძიების შედეგად, დაშავებულები მთიდან პანკისის ხეობაში, დასახლებულ პუნქტში გადაიყვანეს.

• MIA rescuers rendered help to two Georgian citizens and transported them by mean...
MIA rescuers from Emergency Situations Management Agency rendered help to the Georgian citizens in Akhmeta and tramsported 2 injured citizens from Mount Sterozia to the populated area by means of the helicopter.
Operative Response Center 112 received report that group of Georgian citizens was goingt through tourist route on Mount Sterozia and needed help as 2 members got injured.
Akhmeta unit N2 fire-rescuers immediately departed to the place of incident as well as first unit of Telavi Emergency Situations Management Division. In the rescue operation group of rescuers of Special and Emergency Situations Management Division were also involved.
It was established that due to the shortage of food supplies and tiredness injured persons were unable to continue the route. In the rescue operation the Border Police helicopter was also involved.
As a result of operatively held rescue operation and transported injured persons to pankisi settlement from the mountain.